تاریخ انتشار : ۰۹-۰۱-۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳

افزایش ۳۴ هزار و ۳۰۳ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۳۴ هزار و ۳۰۳ واحد همراه شد.

به گزارش دنیای خبر، بورس اوراق بهادار تهران امروز در روند نوسانی رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۳۴ هزار و ۳۰۳ واحد نسبت به روز قبل به رقم ۲ میلیون و ۷۸ هزار و ۷۱۲ واحد رسید.

همچنین شاخص هم‌وزن با افزایش  ۱۲ هزار و ۵۲۸ واحد به رقم ۶۲۳ هزار و ۵۲۶ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران بیش از ۷ میلیون و ۶۹۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۷.۱ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب بیش از یک میلیون معامله و به ارزش ۱۱ هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی ۱.۶ درصد رشد کردند. این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۲ درصد افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور ۱.۳ درصد افزایش یافت. شاخص بازار اول بورس ۹۶ صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۲.۵درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، هلدینگ نفت و گاز تأمین، شستا، پتروشیمی نوری، پتروشیمی بوعلی و مپنا به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته است.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با ۳۵۶ واحد افزایش به رقم ۲۵ هزار و ۳۵۷ واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون  ۳۹۳ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۳۰ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۷.۲ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۶۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۴۷ هزار و ۱۲۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند. با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به حدود ۴۹ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، صبا تأمین،مالی سپهر صادرات، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت شیراز به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند و نماد فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته است.

  امسال شاخص بورس تهران رو به رشد قرار گرفته و قله ۲ میلیون واحدی فتح شده و سه روز در این نقطه مانده است، اما در عین حال نباید از ریسک و نوسان بازار غافل شد. بازار سرمایه یکی از مکان‌های مهم برای تأمین نقدینگی در بازار است و دولت با حمایت از بورس تلاش دارد در کنار بانک‌ها بورس را هم به عنوان منبع تأمین مالی شرکت‌ها قرار دهد.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=47323
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار