تاریخ انتشار : ۰۵-۱۱-۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵

کاهش ۳۴ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در یک روند کاهشی امروز با افت ۳۴ هزار و ۹۱ واحدی همراه شد.

به گزارش دنیای خبر،بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به کاهش قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش ۳۴ هزار و ۹۱ واحد به رقم یک میلیون و ۶۱۱ هزار و ۹۶۲ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۱۰ هزار و ۵۰۱ واحد به رقم ۵۱۲ هزار و ۴۹۱ واحد رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۲.۹ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۷۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۷ هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز به رنگ قرمز درآمدند که حاکی از افت شاخص‌ها دارد، شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز قبل با کاهش ۲ درصدی همراه شدند و این دو شاخص با معیار هموزن هم ۲ درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۱.۹۹ درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس ۲.۴ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱.۶ درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه، هلدینگ معدنی خاورمیانه، شستا، پالایش نفت اصفهان، گل‌گهر و پالایشگاه تهران به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با ۲۹۲ واحد کاهش به رقم ۲۰ هزار و ۹۸۰ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۴۶ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم افزون از ۴۰۷ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۸.۴ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۴۷۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۴ هزار و ۶۸۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد،‌مالی سپهر صادرات،‌ آریا ساسول، صبا تأمین،‌فرابورس و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

  با توجه به روند کاهشی بازار سرمایه از یک طرف و افزایش تقاضا برای خرید طلا و سکه و خودرو از سوی دیگر نقدینگی برای سرمایه‌گذاری در بورس کمتر وارد می‌شود و به نظر می‌رسد، هنوز اعتماد عامه مردم به بازار سرمایه برنگشته است.

در عین حال، سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است و باید در یک چشم‌انداز بلندمدت در این بازار سرمایه‌گذاری کرد.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=44226
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار