تاریخ انتشار : ۱۲-۰۴-۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰

رشد ۱۳۴۶ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۳۴۶ واحدی همراه شد.

به گزارش دنیای خبر،بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند نوسانی قرار گرفت، به گونه‌ای که از ابتدای شروع معاملات تا میانه معاملات رو به ریزش بود و پس از آن رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل با افزایش ۱۳۴۷ واحد نسبت به روز قبل به رقم یک‌میلیون و ۵۰۲ هزار و ۹۷۹ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با رشد ۱۱۵۹ واحد به رقم ۴۱۸ هزار و ۳۶۲ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش شرکت‌های حاضر در بورس تهران است، امروز به بالای ۵ میلیون و ۹۲۸ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز از طریق بورس تهران بیش از ۵ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۳۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۳ هزار و ۳۶۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی ۹صدم درصد رشد کردند. این دو شاخص با معیار هم‌وزن نسبت به روز قبل ۲۸صدم درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور ۳صدم درصد تقویت شد. شاخص بازار اول بورس ۱۲صدم درصد کاهش یافت. اما شاخص بازار دوم بورس ۳۵ صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، فجر انرژی خلیج‌فارس، پتروشیمی نوری، پالایش نفت بندرعباس و صنعتی گل‌گهر بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و برعکس، نمادهای ملی‌مس و بانک ملت بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل رو به کاهش نهاد به گونه‌ای که در پایان معاملات با ۱۳ واحد کاهش به رقم ۲۰ هزار و ۱۹۵ واحد رسید. ارزش بازار اول ودوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۱۲۴ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم به بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد تومان بالغ شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۳.۹ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۲۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۸۵۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای نیروبرق دماوند، پتروشیمی زاگرس و برق عسلویه مپنا بیشترین اثر افزایشی در فرابورس داشتند و نمادهای آریاساسول، بهمن دیزیل و صباتأمین و فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=31585
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار