تاریخ انتشار : ۰۱-۰۳-۱۴۰۱ - ۹:۱۷

گروگانگیری در حادثه تیراندازی ایلام در کار نبود

دادستان استان ایلام جزئیات پرونده حادثه ۲۸ اردیبهشت ماه اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان و کشته و زخمی شدن ۱۱ نفر از کارکنان این اداره را تشریح کرد.

  به گزارش دنیای خبر،عبدالوهاب بخشنده در تشریح حادثه اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان و کشته و زخمی شدن ۱۱ نفر از کارکنان این اداره، اظهار کرد: نکته مهمی که در حادثه تیراندازی ساختمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان به درستی بیان نشده استفاده از عنوان نادرست کلمه «گروگانگیری» است.

بخشنده در بیان نحوه ورود ضارب به ساختمان این اداره کل اشاره کرد و افزود: از آنجایی که ضارب از کارکنان این اداره کل بوده، برای ورود به ساختمان با مانعی مواجه نشده است.

وی با بیان اینکه ضارب پس از ورود به این ساختمان دو قبضه نارنجک و سلاح گرم در یک کیسه برنج مخفی کرده بود ادامه داد: ضارب در طبقه همکف این اداره، کارکنان را به سمت طبقه بالا هدایت کرده بود. وی با بیان اینکه ضارب پس از حضور در طبقه دوم سراغ مدیر را گرفته، اما با درب بسته مواجه شده بود افزود: یکی از کارکنان به قصد میانجیگری سعی در متقاعد کردن مدیر داشته که ناموفق بوده است.

دادستان ایلام در ادامه افزود: پس از آنکه ضارب از باز شدن اتاق مدیر کل ناامید شده بود ضمن شکستن بخشی از درب اتاق، نارنجک را به داخل اتاق مدیر هدایت کرد که مدیر و یک خانم که به اتاق وی پناه برده بود مصدوم شدند.

بخشنده با اشاره به فاصله درب اتاق تا میز مدیریت مدیر که نسبتا زیاد است افزود:مدیر از ناحیه ران و خانم همکار از ناحیه فک در انفجار نارنجک آسیب دیده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس گفته مجروحان این تیراندازی، ضارب پس از آنکه نارنجک را به داخل اتاق مدیر پرتاب کرد با این تصور که آن‌ها را کشته است اقدام به تیراندازی با کلاشنیکف به سمت کارکنان کرده که سه نفر از این کارکنان در محل حادثه و دو نفر در بیمارستان جان باختند.

بخشنده به نحوه خودکشی ضارب اشاره کرد و گفت: بر اساس گفته‌های مجروحان این حادثه، ضارب پس از تیراندازی به سمت کارکنان و تنگ دیدن عرصه توسط پلیس به خود شلیک کرده و به زندگی خود پایان داد که جزئیات بیشتر پس از بررسی پزشکی قانونی، نظر بازپرس ویژه قتل و تصاویر دوربین‌های محلی اعلام خواهد شد.

دادستان ایلام در ادامه با بیان اینکه بر اساس گفته مدیران بنیاد حقوق کارکنان به موقع پرداخت شده است ادامه داد: دلایل این تیراندازی اختلافات شخصی بوده است.

وی با بیان اینکه بررسی کارشناسی دلایل احتمالی این تیرانداری توسط بازپرس ویژه قتل که در محل حضور داشته است، ادامه دارد و دو معاون دادستان نیز به موقع در محل جرم حضور داشته اند افزود: نتیجه نهایی تحقیقات پس از بررسی تصاویر دوربین ها، ریز مکالمات و اظهارات مجروحان و نظر همکاران قضایی و کارشناسان جنایی مشخص خواهد شد.

بخشنده در ادامه گفت: نیروی انتظامی به موقع در محل حاضر بوده و به وظیفه سازمان خود عمل کرده است و قصوری از سوی نیروی انتطامی محرز نشده است.

وی در خصوص عدم حضور روانشناس و اورژانس اجتماعی در صحنه جرم گفت: متاسفانه عدم حضور به موقع اورژانس اجتماعی و اورژانس ۱۱۵ در محل تیراندازی برای انتقال مصدومان گزارش شده است و دلایل این امر در دست کارشناسی است.

دادستان ایلام افزود: در بررسی سوابق محکومیت ضارب، دو مورد محکومیت وجود دارد که البته با توجه به مرور زمان محکومیت کیفری مؤثر محسوب نمی‌شوند.

وی خطاب به مردم شریف ایلام گفت: بخش عظیمی از مطالبی که در سطح فضای مجازی در خصوص این حادثه منتشر شده است سندیت نداشته و قابلیت پاسخگویی ندارد و باید اجازه داده شود کارشناسان ویژه دستگاه قضایی با اطمینان خاطر تمام جزئیات را بررسی کنند.

بخشنده در پایان با تسلیت درگذشت تعدادی از کارکنان بیگناه اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان و ابراز هم‌دردی با خانواده‌های داغدار آنان تاکید کرد: این اطمینان خاطر را به شهروندان می‌دهیم که دستگاه قضایی تمام توان و تلاش کارشناسی خود را برای بررسی زوایای این حادثه غم‌انگیز بدون اغماض و کوتاهی به کار خواهد گرفت و نتیجه را بدون کم و کاست به اطلاع عموم خواهد رساند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=28789
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار