تاریخ انتشار : ۱۸-۰۲-۱۴۰۱ - ۷:۲۰

زیرمجموعه‌های امیکرون را جدی بگیرید

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، همه افرادی که مبتلا به نوع اصلی سویه امیکرون شدند، در خطر ابتلا به زیرمجموعه‌های آن نیز هستند.

  به گزارش دنیای خبر،الکس سیگال، ویروس شناس در موسسه تحقیقات سلامت  آفریقای جنوبی می‌گوید:داده‌های به دست آمده از  یک مطالعه در مقیاس کوچک در آفریقای جنوبی بیانگر آن است که کاهش قابل توجهی در ایمنی افراد در برابر دو زیرشاخه جدید امیکرون وجود داشته حتی پس از اینکه آنها به نوع اصلی امیکرون آلوده شده بودند.

وانگ، رئیس سابق ویروس‌شناسی پزشکی و نایب رئیس میکروبیولوژی و ایمونولوژی پزشکی انجمن پزشکی چین پیش از این یادآور شده بود، از آنجایی که محافظت آنتی‌بادی به شکل عفونت یا واکسیناسیون قبلی به تدریج در یک دوره ۶ ماهه کاهش می‌یابد، سویه اومیکرون ممکن است حتی بهتر از ایمنی بگریزد. به علاوه، در مقاله این محققان پیش‌بینی شده است، در حالی که «استراتژی افزایش دز سوم می‌تواند به طور قابل توجهی سطح ایمنی بدن را تقویت کند»، اما پیشگیری از آلودگی به سویه اومیکرون ممکن است به مخاطره افتد.

نتایج این مطالعه به‌صورت پیش‌چاپ منتشر شده و داده‌ها براساس ۳۹ نمونه، ۲۴ نمونه از افراد واکسینه نشده و ۱۵ از افراد واکسینه شده به دست آمده است.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=27681
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار