تاریخ انتشار : ۱۶-۰۲-۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۶

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۷ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۱۱۰ دلار و ۵۳ سنت رسید.

  به گزارش دنیای خبر،قیمت نفت در آغاز معاملات آسیا در روز جمعه به‌خاطر نگرانی در مورد رکود اقتصادی که می‌تواند تقاضا برای نفت را پایین بیاورد، کاهش یافت. نگرانی در مورد تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه که شامل تحریم نفت خام این کشور هم می‌شود، یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت نفت بوده‌است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۷ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۱۱۰ دلار و ۵۳ سنت رسیده‌است. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با یک کاهش ۳۳ سنتی معادل ۰.۳ درصد ۱۰۷ دلار و ۹۳ سنت معامله می‌شود.

بانک مرکزی انگلیس در روز پنجشنبه اعلام کردند انتظار یک رکود اقتصادی و تورم بالای ۱۰ درصد را به‌دنبال افزایش نرخ بهره تا بالاترین رقم از ۲۰۰۹ دارد.

بازار سهام وال‌استریت سقوط کرده چون سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز دوری می‌کنند و نگرانند فدرال رزرو بازهم نرخ بهره را جهت مهار تورم بالا ببرد.

در زمینه عرضه، اوپک، روسیه و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس توافق کردند به روند افزایش تدریجی تولید خود ادامه دهند.

این ائتلاف علی‌رغم تقاضای غرب برای افزایش تولید، تنها ۴۳۲ هزار بشکه در روز مطابق توافقات قبلی خود به تولید نفت می‌افزاید.

بسته جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا که باید به تأیید ۲۷ کشور عضو این بلوک برسد، شامل تحریم واردات محصولات نفتی روسیه تا پایان ۲۰۲۲ و همچنین ممنوعیت انتقال و خدمات بیمه برای حمل‌ونقل نفت روسیه هم می‌شود.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=27538
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار