تاریخ انتشار : ۰۶-۰۲-۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱.۲ دلار افزایش به ۱۰۳ دلار و ۵۲ سنت رسید.

  به گزارش دنیای خبر، قیمت نفت به‌دنبال کاهش شدید در روز گذشته به‌خاطر نگرانی در مورد قرنطینه‌های کرونایی در چین و تاثیر آن بر تقاضا و همچنین افزایش ارزش دلار آمریکا، امروز کمی افزایش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱.۲ دلار افزایش به ۱۰۳ دلار و ۵۲ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۹۰ سنت افزایش، ۹۹ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی ۴ درصد در روز دوشنبه کاهش قیمت داشتند. نفت خام برنت ۷ دلار و نفت آمریکا ۶ دلار در هر بشکه پایین آمده بودند.

قرنطینه‌ها برای مقابله با همه‌گیری کرونا در شانگهای چین به‌ هفته‌ چهارم رسیده‌است. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در مؤسسه اوآندا عقیده دارد قرنطینه‌های چین بیش‌از ۱ میلیون بشکه در روز از تقاضای نفت کم می‌کند و تست کرونایی که در ۱۲ منطقه از چین طی ۵ روز آینده انجام می‌شود، تعیین‌کننده تغییر بزرگ بعدی در قیمت نفت خواهد بود.

ارزش دلار آمریکا هم به بالاترین رقم طی ۲ سال گذشته رسیده که نفت را برای خریدارانی که از سایر ارزها استفاده می‌کنند گران‌تر می‌کند.
مویا عقیده دارد:«ترس از کمبود عرضه نفت تمرکز اصلی تاجران نفت نیست. درحال‌حاضر بالا رفتن ارزش دلار فشار بیشتری به قیمت کالاها وارد می‌کند».


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=27179
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار