تاریخ انتشار : ۳۱-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۱/۳۱

قیمت نفت برنت دریای شمال پس از افت ۵ درصدی در معاملات دیروز، در معاملات امروز ۹۶ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش‌یافت و به ۱۰۸ دلار و ۲۱ سنت در هر بشکه رسید.

  به گزارش دنیای خبر،نگرانی درمورد تقاضای انرژی به‌دنبال کاهش پیش‌بینی رشد اقتصاد دنیا توسط صندوق بین‌المللی پول باعث شد قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه کاهش یابد.

اما گرانی در مورد کاهش تقاضای نفت با دورنمای پایین آمدن عرضه به‌دنبال تحریم‌های روسیه جبران شده و در معاملات چهارشنبه با رشد قیمت نفت مواجه بودیم. روسیه دومین صادرکننده بزرگ نفت دنیا و یکی از عرضه‌کنندگان اصلی نفت به اروپاست.

 بر این اساس قیمت نفت خام برنت در معاملات امروز نسبت به روز گذشته ۹۶ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش‌یافت و به ۱۰۸ دلار و ۲۱ سنت در هر بشکه رسید.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم در معاملات امروز با ۱ دلار و ۱۹ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش، ۱۰۳ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی در معاملات بی‌ثبات روز سه‌شنبه ۵.۲ درصد سقوط داشتند.

صندوق بین‌المللی پول در روز سه‌شنبه پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد دنیا را پایین آورد و اعلام کرد تأثیرات اقتصادی جنگ روسیه در اوکراین عامل این اتفاق بوده و هشدار داد تورم درحال‌حاضر یک خطر واضح برای بسیاری کشورهاست.

از نظر عرضه، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس ۱.۴۵ میلیون بشکه در روز کمتر از هدف تولید خود در ماه مارس تولید کرده‌اند که نتیجه کاهش تولید روسیه به‌خاطر تحریم‌های غربی است.

روسیه حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از سهمیه خود در ماه مارس و معادل ۱۰.۰۱۸ میلیون بشکه در روز تولید کرده‌است.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=26898
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار