تاریخ انتشار : ۳۰-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳

هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۱/۳۰؛

هشدار ورود توده گردوخاک به کشور

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به ورود توده گردوخاک به کشور و درگیر شدن ۱۴ استان از بارش باران و وزش باد طی امروز تا شنبه آینده در برخی مناطق خبر داد.

  به گزارش دنیای خبر،مطابق نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در نیمه شرقی خراسان رضوی، خراسان جنوبی و جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده و در نوار غربی کشور جو آرام همراه با افزایش نسبی دما حاکم می‌شود.

فردا در نیمه شرقی کشور جو آرام و پایداری همراه با روند  افزایش نسبی دما مستقر می‌شود و بعدازظهر در شمال غرب، استان‌های مرزی واقع در غرب افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد روی می‌دهد.

روز پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش همراه با کاهش نسبی دما در سواحل دریای خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود. همچنین با گذر موج تراز میانی از کشور در برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی، اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای جمعه و شنبه هفته آینده در برخی مناطق شرق دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، یزد، برخی مناطق اصفهان، شمال فارش و کرمان بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌‌شود.

*توصیف سامانه: شکل گیری توده گردوخاک در کشورهای همسایه غربی و انتقال ذرات به کشور

زمان شروع: اواخر وقت سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۱

نوع مخاطره: کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۰: آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۱: آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، زنجان، قزوین، البرز، مرکزی، قم، خوزستان.

اثر مخاطره: کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، اختلال در تردد و احتمال اختلال در پروازها.

توصیه: اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز به ویژه برای افراد آسیب پذیر، پرهیز از حرکات فیزیکی در فضای باز، اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات حساس به گردوخاک و احتیاط در سفرهای بین‌شهری.

منبع:تسنیم


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=26821
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار