تاریخ انتشار : ۳۰-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۱/۳۰

قیمت هر اونس طلا در بازار نیویورک با یک تغییر جزئی به ۱۹۷۸ دلار و ۹۱ سنت رسیده‌است.

  به گزارش دنیای خبر، قیمت طلا در شرایطی که سرمایه‌گذاران در حال بررسی جنگ در اروپا هستند، تورم افزایش‌یافته و خطر رکود اقتصادی در آمریکا وجود دارد، تغییر چندانی نداشته‌است.

قیمت این فلز گران‌بها در معاملات امروز سه شنبه به‌دنبال بالا رفتن قیمت نفت و گاز طبیعی ۱ درصد افزایش داشت. احتمال تحریم واردات گاز روسیه توسط اتحادیه اروپا و خطر محدودیت‌های بیشتر غرب علیه نفت روسیه باعث بالا رفتن قیمت نفت و گاز شده‌است. به‌این‌ترتیب فشار بر قیمت مواد خام اولیه بالا رفته و تقاضا برای طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در شرایط تورم بالا، افزایش یافته است.

قیمت طلا در شرایطی افزایش می‌یابد که سود ده‌ساله اوراق بهادار خزانه‌داری آمریکا هم بالا رفته و سرمایه‌گذاران منتظر تصمیم سیاست‌های فدرال‌رزرو آمریکا در مورد بالا بردن نرخ بهره در ماه مه هستند.

طبق گفته‌ی کلوین وانگ، یکی از تحلیلگران سی‌ام‌سی مارکت در سنگاپور، بالا رفتن تورم و تشدید خطرات ژئوپلیتیکی باعث تقویت قیمت طلا شده‌است.

قیمت هر اونس طلا در بازار نیویورک با یک تغییر جزئی به ۱۹۷۸ دلار و ۹۱ سنت رسیده‌است. ارزش این فلز گران‌بها برای تحویل در ماه ژوئن ۰.۶ درصد بالا رفته و به ۱۹۸۶ دلار و ۴۰ سنت رسیده‌است. سایر فلزات مانند پالادیوم، پلاتین و نقره هم افزایش قیمت داشته‌اند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=26825
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار