تاریخ انتشار : ۲۹-۰۱-۱۴۰۱ - ۹:۳۶

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۱/۲۹

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۹۸۴ دلار و ۵۸ سنت رسید.

  به گزارش دنیای خبر، تشدید بحران روسیه و اوکراین سرمایه‌گذاران را متمایل به امنیت سرمایه‌گذاری در طلا کرده و قیمت این فلز زرد را به بالاترین رقم طی یک‌ماهه گذشته رسانده‌است.

قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۹۸۴ دلار و ۵۸ سنت رسید، یعنی بالاترین رقم از چهاردهم ماه مارس. قیمت فلز زرد در معاملات آتی آمریکا هم ۰.۷ درصد بالا رفته و به ۱۹۸۷ دلار و ۷۰ سنت رسیده‌است.

به‌نظر می‌رسد طلا در بحبوحه‌ بحران‌های سیاسی و اقتصادی یک ذخیره امن باشد.

طلا در روز پنجشنبه دومین هفته متوالی افزایش قیمت را تجربه کرد که می‌توان آن را نتیجه افزایش تقاضا برای این فلز زرد در بحبوحه بحران اوکراین و افزایش تورم دانست. اکثر بازارها در روز جمعه برای تعطیلات بسته بودند.

طبق گفته ایلیا اسپیواک، یکی از کارشناسان ارزی شرکت دیلی فارکس، احتمال رسیدن طلا به ۲۱۰۰ دلار وجود دارد.

دراین‌بین، اقتصاد چین با ۴.۸ درصد رشد سالانه، سریع‌تر از حد انتظار در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی توسعه‌یافته است و خطر کاهش روند رشد اقتصاد این کشور در ماه‌های آینده به‌دنبال افزایش محدودیت‌های کرونایی و تشدید جنگ اوکراین وجود دارد.

قیمت نقره ۰.۷ درصد افزایش‌یافته و به ۲۵ دلار و ۸۷ سنت در هر اونس رسیده‌است. پلاتینیوم هم با ۱.۲ درصد افزایش قیمت، ۱۰۰۱ دلار و ۵۷ سنت معامله می‌شود. قیمت پالادیوم هم با افزایش ۱.۶ درصدی به ۲۴۰۶ دلار و ۸۵ سنت رسیده‌است.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=26749
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار