تاریخ انتشار : ۲۸-۰۱-۱۴۰۱ - ۹:۱۰

میوه امسال کمی ارزان می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با کاهش ۴۸ درصدی قیمت کود های فسفاته و پتاسه مصرفی در کشور، درختان تغذیه بهتری خواهند داشت که این اتفاق روی کیفیت، میزان تولید، مقاومت به سرما و آفات درختان میوه و در نتیجه قیمت تمام شده تاثیر می‌گذارد.

  به گزارش دنیای خبر، محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال جدید قیمت کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه ۴۸ درصد کاهش یافته است، تاثیر بسیار مهمی در بهبود عملکرد محصولات باغی و کاهش هزینه های تولید دارد.

وی افزود: یکی از دلایل همین سرمازدگی باغات عدم استفاده کافی از کود است و در صورتی که در سرمازدگی اخیر کود پتاسه به اندازه نیاز استفاده می‌شد میزان سرمازدگی بسیار کمتر بود.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:  با کاهش ۴۸ درصدی قیمت کود که با دستور مستقیم وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفت، مصرف کود افزایش می‌یابد و درختان تغذیه بهتری خواهند داشت که این اتفاق روی کیفیت، میزان تولید، مقاومت به سرما و آفات درختان میوه ها تاثیرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: وقتی هزینه های تولید کاهش می یابد در نتیجه قیمت تمام شده میوه نیز برای سال جاری کاهش می یابد که آنالیز جدیدی برای قیمت تمام شده میوه ها با توجه به کاهش هزینه کود و سایر هزینه های تولید در دست تهیه است.

منبع: تسنیم


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=26674
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار