تاریخ انتشار : ۲۸-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷

قیمت لبنیات تغییر نمی کند

سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: لبنیات به قیمت اسفند سال گذشته عرضه می‌شود و تا پایان ماه رمضان نیز قیمت لبنیات تغییری نخواهد داشت.

  به گزارش دنیای خبر،سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: لبنیات به قیمت اسفند سال گذشته عرضه می‌شود و تا پایان ماه مبارک رمضان نیز قیمت لبنیات تغییری نخواهد داشت.

  بنی طبا گفت: قیمت اقلام ضروری سبد کالای خانوار تغییر نکرده، فقط یکی دو برند افزایش هزار تومانی قیمت داشتند که با تذکر وزارت جهاد کشاورزی و انجمن صنایع لبنی به قیمت قبل برگشتند. به طور کلی روند کنترل قیمت لبنیات تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

او می‌گوید: تعیین قیمت فرآورده‌های لبنی بسته به نرخ شیر خام است و در صورتی که قیمت این محصول افزایش زیادی نداشته باشد، میزان تغییر قیمت زیادی نخواهد بود، در رابطه با اصلاح قیمت ها تصمیماتی اتخاذ می‌شود که این افزایش قیمت تقصیر دولت و فرد نیست و این به تورم باز می‌گردد، به نظر من باید سیاست‌هایی اتخاد شود تا از دهک‌های پایین حمایت شود.

اخیرا تعدادی از تولیدکنندگان محصولات لبنی اقدام به افزایش مجدد نرخ کردند، اما دولت طی اقدامی کارخانجاتی را که خودسرانه قیمت فراورده‌های لبنی را افزایش داده بودند مجبور کرد تا محصولات را با قیمت‌های قبلی عرضه کنند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=26690
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار