تاریخ انتشار : ۲۳-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲

نحوه تردد مشمولان غایب مقیم خارج از کشور

سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد: مشمولان غایب مقیم خارج از کشور که با مقررات تردد سال ۱۴۰۰ وارد کشور شده‌اند، می‌توانند با مجوز تردد قبلی خارج شوند.

  به گزارش دنیای خبر،سازمان وظیفه عمومی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به تمدید مقررات تردد مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور تا پایان سال ۱۴۰۵، مشمولانی که برابر مقررات سال ۱۴۰۰ وارد کشور شده‌اند و در طول سال گذشته حداکثر ۲ بار و به مدت کمتر از ۳ ماه در کشور توقف داشته اند، می‌توانند در سال جاری با مجوز تردد قبلی از کشور خارج شوند و ثبت مهر ۱۴۰۰ مانعی برای خروج این دسته از مشمولان نیست.

بر اساس اعلام سازمان نظام وظیفه عمومی،کلیه مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور که ۳ سال در خارج از کشور اقامت داشته و وارد غیبت شده‌اند، می‌توانند تا پایان سال ۱۴۰۵ حداکثر ۲ بار در سال و در مجموع به مدت ۳ ماه به کشور تردد کنند.

مشمولان مقیم خارج از کشور به منظور دریافت مجوز تردد باید به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرایط، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور» شود؛ همچنین لازم است در متن اجازه تردد به شماره و تاریخ ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز استناد شود.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=26426
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار