تاریخ انتشار : ۱۷-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰

کاهش ۷ هزار و ۶۷۷ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۷ هزار و ۶۷۷ واحد همراه شد.

به گزارش دنیای خبر، بورس اوراق بهادار تهران که در روزهای گذشته هفته روند رو به رشد به خود گرفته بود، امروز در آخرین روز کاری هفته با کاهش ۷ هزار و ۶۷۷ واحد به رقم یک‌میلیون و ۴۶۳ هزار و ۷۶۰ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با رشد ۱۵۳۹ واحد به رقم ۳۷۷ هزار و ۳۶۸ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۸۳۰ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۲.۲ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۲۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۹۶۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی ۵۲ صدم درصد کاهش یافتند، اما این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۴۱صدم درصد رشد کرد.

شاخص آزاد شناور ۶۷صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس ۸۴ صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱۱ صدم درصد عقب نشست.

امروز نمادهای مهم و بزرگ بازار بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند که می‌توان به  نماد فولاد مبارکه، ملی‌مس ایران، پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا، ایران‌خودرو و بانک ملت اشاره کرد.

در فرابورس ایران اما شاخص کل با ۶۹ واحد افزایش به رقم ۱۹ هزار و ۸۵۰ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۱۰۶ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم به ۳۳۷ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۴.۵ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۷۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۲۵۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای توسعه مالی مهر آیندگان، صنعتی مینو، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، تجلی توسعه معادن و فلزات و فرابورس بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای صباتأمین و بیمه سامان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

طبق گفته کارشناسان، چشم‌انداز مثبتی امسال برای سرمایه‌گذاران در بورس وجود دارد، اما این نکته را نباید فراموش کرد که بازار سرمایه همراه با ریسک و نوسان و سود و زیان است و حتماً باید برای سرمایه‌گذاری در این بازار با مطالعه، مشورت و تحلیل اقدام کرد.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=26031
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار