تاریخ انتشار : ۱۵-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

ترمز صعود بورس کشیده شد

در حالیکه شاخص کل بورس در روزهای گذشته صعودهای چشمگیری را پشت سر گذاشت در روند معاملات امروز از شدت این صعود کاسته شد، بطوریکه در ساعات ابتدایی معاملات توانست تا یک میلیون و ۴۷۶ هزار واحد افزایش یابد اما در نهایت در رقم یک میلیون و ۴۶۸ هزار واحد متوقف شد.

  به گزارش دنیای خبر،شاخص کل بورس امروز با ۶۸۶۸ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۶۸ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن هم با ۵۶۳ واحد صعود در رقم ۳۷۳ هزار و ۲۶۷ واحد ایستاد. در این بازار ۷۴۴ هزار معامله به ارزش ۷۵ هزار و ۸۸۹ میلیارد ریال انجام شد. فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و گروه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی نوری نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ۵۶ واحد افزایش یافت و در رقم ۱۹ هزار و ۶۹۰ واحد ایستاد. در این بازار ۳۱۶ هزار معامله به ارزش ۱۸۴۹ میلیارد ریال انجام شد. سنگ آهن گوهرزمین، شرکت آهن و فولاد ارفع، گروه توسعه مالی مهر آیندگان و پالایش نفت شیراز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریاساسول و صنعتی مینو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=25857
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار