تاریخ انتشار : ۱۰-۰۱-۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰

هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۱/۱۰؛

آغاز بارش باران و برف در ۱۷ استان

سازمان هواشناسی با اشاره به آغاز بارش باران و برف در ۱۷ استان طی بعدازظهر امروز از افزایش دما برای اکثر مناطق کشور طی فردا خبر داد.

به گزارش دنیای خبر،بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی از بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی در مناطقی از غرب افزایش ابر و به‌تدریج در  استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و ایلام رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود.

فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران،‌کردستان،‌کرمانشاه،‌ ایلام، لرستان،‌ همدان،‌ زنجان، مرکزی، قم،‌ غرب اصفهان و در ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین،‌ البرز و تهران ابرناکی، بارش پراکنده باران گاهی وزش باد و رعدوبرق انتظار می‌رود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی روزهای جمعه تا یکشنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است و روند افزایش دما برای اکثر مناطق کشور از فردا آغاز می‌شود.

امروز در مناطقی از شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. این شرایط جمعه در بخش‌های از شرق و شنبه در شرق و جنوب شرق دور از انتظار نیست. همچنین تا بعدازظهر امروز خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است. طی روزهای جمعه و شنبه هفته آینده مناطق مرکزی خلیج‌فارس مواج پیش‌بینی شده است.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=25644
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار