تاریخ انتشار : ۲۳-۱۲-۱۴۰۰ - ۹:۵۳

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۲/۲۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۸۴ سنت معادل ۱.۶۳ درصد کاهش به ۱۱۰ دلار و ۸۳ سنت رسید.

به گزارش دنیای خبر،در حالی که تلاش های دیپلماتیک برای پایان بخشیدن به جنگ اوکراین بیشتر شده و بازارها خود را برای افزایش نرخ بهره در آمریکا آماده می کنند قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۸۴ سنت معادل ۱.۶۳ درصد کاهش به ۱۱۰ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل هم با ۲ دلار و ۳۱ سنت معادل ۲.۱۱ درصد کاهش به ۱۰۷ دلار و ۲ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در روز ۲۴ فوریه حدود ۴۰ درصد رشد داشته است.

روسیه و اوکراین پس از مذاکرات صلح در روزهای گذشته هر دو نسبت به نتیجه این مذاکرات ابراز خوش بینی و این گمانه زنی را تقویت کردند که گفت وگوها طی روزهای آینده نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت.

روز یکشنبه وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت، روسیه سیگنال هایی ارسال کرده که نشان می دهد مایل به انجام مذاکرات جدی در مورد اوکراین است. در همین حال میخایلو پولودیاک مذاکره کننده اوکراینی گفته روسیه مذاکره به شکل سازنده را آغاز کرده است.

تینا تنگ تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «قیمت نفت ممکن است این هفته روند کاهشی خود را ادامه دهد زیرا سرمایه گذاران در حال کنار آمدن با تاثیرات تحریم ها علیه روسیه هستند، ضمن اینکه طرف های درگیر سیگنال هایی مبنی بر مذاکره برای دستیابی به آتش بس ارسال کرده اند.»

به گفته تنگ در عین حال تمرکز فعالان بازار معطوف نشست سیاست گذاری فدرال رزرو آمریکا در هفته جاری شده که انتظار می رود با افزایش نرخ بهره در آن، ارزش دلار تقویت شود و این موضوع بر قیمت کالاهای خام تاثیر منفی بگذارد.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=25160
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار