تاریخ انتشار : ۱۷-۱۲-۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۲/۱۷

قیمت هر اونس طلا که روز دوشنبه به بالاترین رقم یک سال و نیم گذشته یعنی ۲۰۰۲ دلار و ۴۰ سنت رسیده بود، امروز با ۰.۶۲ درصد کاهش به ۱۹۸۵ دلار و ۷۵ سنت رسید.

به گزارش دنیای خبر، در حالی که ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم چند ماه اخیر تثبیت شده است قیمت طلا روز سه شنبه کاهش داشت و از رقم ۲۰۰۰ دلار فاصله گرفت.

قیمت هر اونس طلا که روز دوشنبه به بالاترین رقم یک سال و نیم گذشته یعنی ۲۰۰۲ دلار و ۴۰ سنت رسیده بود، امروز با ۰.۶۲ درصد کاهش به ۱۹۸۵ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل هم با۰.۲۸ درصد کاهش به ۱۹۹۰ دلار و ۴۰ سنت رسید.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۰۶۲.۷ تن رسید که بالاترین رقم از مارس ۲۰۲۱ تاکنون بود.

قیمت فلز پالادیوم هم امروز ۰.۳ درصد افزایش داشت و به رقم ۳۰۰۵ دلار و ۶۳ سنت رسید اما از بالاترین رقم تاریخی خود که دیروز به ثبت رسیده بود (۳۴۴۰ دلار و ۷۶ سنت) فاصله گرفت. روسیه تامین کننده ۴۰ درصد پالادیوم جهان است که در صنعت تولید خودروهای کم آلاینده استفاده فراوانی دارد.

از ابتدای امسال تاکنون و به دنبال وضع تحریم های غرب علیه روسیه که موجب کمبود عرضه این فلز گرانبها شده قیمت پالادیوم ۸۰ درصد جهش داشته است.

روسیه هشدار داده در صورتی که غرب خرید نفت از این کشور را متوقف کند ممکن است قیمت نفت به ۳۰۰ دلار در هر بشکه برسد و مسکو نیز ممکن است خط لوله اصلی انتقال گاز به آلمان را ببندد.

شاخص ارزش دلار روز دوشنبه به بالاترین رقم ۲۱ ماه گذشته رسید و موجب کاهش جذابیت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=24803
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار