تاریخ انتشار : ۱۱-۱۲-۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۲/۱۱

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵ دلار و ۱۹ سنت معادل ۴.۹۴ درصد افزایش به ۱۱۰ دلار و ۱۶ سنت رسید.

به گزارش دنیای خبر،در حالی که تحریم ها علیه بانک های روسیه پس از حمله این کشور موجب شده تا تجارت نفت این کشور تحت تاثیر قرار بگیرد و برخی تجار تصمیم به عدم خرید نفت از این کشور گرفته اند قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش بیش از ۵ دلاری داشت و به بالای ۱۱۰ دلار رسید.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵ دلار و ۱۹ سنت معادل ۴.۹۴ درصد افزایش به ۱۱۰ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل هم امروز با ۵ دلار و ۱۳ سنت معادل ۴.۹۶ درصد افزایش به ۱۰۸ دلار و ۵۴ سنت رسید.

جاستین اسمیرک اقتصاددان موسسه وستپک در این باره گفت: «اختلال در داد و ستد نفت دارد توجه فعالان بازار را جلب می کند… مشکلات پیش آمده در پرداخت ها و پوشش بیمه ای در حال تاثیرگذاری بر صادرات نفت از دریای سیاه هستند. شوک عرضه در حال رخ دادن است.» روسیه حدود ۸ درصد از صادرات نفت جهان را بر عهده دارد.

هرچند تحریم های قدرت های غربی صادرات انرژی روسیه را هدف قرار نداده است، اما تجار نفتی در نیویورک و خلیج آمریکا از خرید نفت روسیه خودداری می کنند.

تزریق هماهنگ ۶۰ میلیون بشکه نفت از سوی اعضای آژانس بین المللی انرژی به بازار که روز سه شنبه مورد توافق کشورهای مصرف کننده قرار گرفت مانع از رشد بیشتر قیمت ها شده اما تحلیلگران می گویند این میزان عرضه تنها به صورت موقت جلوی رشد بیشتر قیمت ها را خواهد گرفت.

اسمیرک افزود: «این اقدام به مهار نسبی رشد قیمت کمک کرده اما اگر می خواهید روند حرکت قیمت ها معکوس شود باید یک اقدام پایدارتر در زمینه عرضه اتخاذ شود.»

بر اساس اعلام آژانس بین المللی انرژی حجم ذخایر نفتی به پایین ترین رقم از سال ۲۰۱۴ رسیده است.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=24456
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار