تاریخ انتشار : ۰۵-۱۲-۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲

وزیر بهداشت:

محدودیتی برای ایام نوروز نداریم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کاهشی شدن شدت ابتلا به کرونا در کشور گفت: محدودیت سفرهای نوروزی مانند سال قبل نیست ولی معیار اصلی واکسیناسیون تعیین شده است.

به گزارش دنیای خبر،بهرام عین‌اللهی صبح امروز در فرودگاه بوشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سرعت واکسیناسیون کرونا در سراسر کشور بسیار خوب است اظهار داشت: در عرصه تزریق واکسن کرونا امروز به آماری دست یافته‌ایم که بسیار فراتر از تصور بود.

وزیر بهداشت از تزریق ۹۲ درصد تزریق واکسن نوبت اول به جمعیت هدف خبر داد و بیان کرد: تاکنون ۸۵ درصد جمعیت هدف در کشور نوبت دوم واکسن کرونا دریافت کرده‌‌اند و به بیش از ۳۵ درصد این جمعیت مرحله سوم واکسن تزریق شده است.

عین‌اللهی از کنترل و مهار سویه اومیکرون و پیک ششم کرونا خبر داد و تصریح کرد: با واکسیناسیون خوب و مناسب موج هجوم اومیکرون و پیک ششم کرونا در کشور به خوبی مهار شد و با روند که در پیش است در چند هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا دارای ۳ موج بیماران سرپایی، بستری و مرگ و میر است خاطر نشان کرد: موج‌های اول و سوم پشت سر گذاشته شده و اکنون در موج دوم یعنی بستری هستیم و شدت ورود بیماران سرپایی بسیار کاهش یافته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه محدودیت سفرهای نوروزی مانند سال قبل نیست ولی معیار اصلی واکسیناسیون تعیین شده است تصریح کرد: طبق مصوبه دیروز ستاد ملی مقابله با کرونا در  ایام تعطیلی نوروزی شاهد محدودیت سال‌های گذشته نیستیم و وضعیت بهتر است، اما تزریق واکسن ملاک اصلی در استفاده از امکانات سفر‌های هوایی، زمینی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی و مراکز اقامتی است.

عین‌اللهی اضافه کرد: در سامانه ایران من تزریق سه مرحله واکسن مسافران، به دقت بررسی می‌شود.

وی همچنین در خصوص وضعیت دارو در مراکز درمانی و بهداشتی و داروخانه‌ها گفت: در موج ششم کرونا مشکل کمبود دارو وجود ندارد و وضعیت مطلوب است.

 

منبع: تسنیم

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=24199
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار