تاریخ انتشار : ۱۷-۰۸-۱۴۰۰ - ۹:۳۰

چه افرادی باید «دُز سوم» واکسن کرونا را تزریق کنند؟

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: افرادی که در گروه سنی بالای ۶۰ سال قرار دارند و واکسن سینوفارم و برکت را دریافت کردند باید به فاصله چهار ماه پس از تزریق نوبت دوم، دز سوم را دریافت کنند.

به گزارش دنیای خبر،محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت درپاسخ به این پرسش که «کدام افراد باید دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند؟»،گفت:توصیه می‌کنیم افرادی که در گروه سنی بالای ۶۰ سال قرار دارند و  واکسن سینوفارم و برکت را دریافت کردند به فاصله چهار ماه پس از تزریق نوبت دوم دز سوم را دریافت کنند.

 وی درباره اینکه«چه گروه‌هایی باید دز یادآور را تزریق کنند؟»، ابراز داشت: دز یادآور یا بوستر برای همه واکسن‌ها بوده و برای کارکنان نظام سلامت است.

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت اضافه کرد: برای افرادی که در ابتدای واکسیناسیون فاز اول واکسن را دریافت کردند توصیه می‌شود ۶ ماه بعد دُز یادآور را تزریق کنند؛ البته باید گفت همه افراد گروه کادر درمان که واکسن دریافت کرده‌اند باید دز یادآور را تزریق کنند و محدودیت سنی ندارد.

زهرایی متذکر شد: افرادی که دز سوم واکسن سینوفارم و برکت را دریافت کنند در حال حاضر نیاز به دز یادآور یا بوستر نخواهند داشت.

وی یادآور شد:‌کسانی که واکسن سینوفارم و برکت نزده و واکسن دیگری زدند این را اعلام خواهیم کرد و می توانند دز یادآور را ۶ ماهه دریافت کنند و برآورد ما این است و همه افراد در انتها دز سوم را به عنوان یادآور دریافت می کنند.

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت تأکید کرد: فعلا تزریق دز یادآور برای کادر درمان ادامه دارد و بعد از آن برای گروه‌های دیگر نیز برنامه ریزی خواهد شد و اعلام می‌کنیم.

زهرایی تصریح کرد: تاکنون ۱۸۰ هزار نفر دز سوم را دریافت کردند و این روند ادامه دارد.

 

منبع: فارس


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=17954
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار