تاریخ انتشار : ۱۶-۰۸-۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲

بایدن:

فعلا درباره ایران نظری نمی دهم

رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری از پاسخ دادن به سوال خبرنگاری که دیدگاه او نسبت به توافق هسته ای و مذاکرات احیای این توافق را جویا شده بود، خودداری کرد.

به گزارش دنیای خبر،جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که در حال حاضر و با توجه به این که قرار است مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین از سر گرفته شوند، چه دیدگاهی راجع به توافق هسته ای ایران دارد و آیا قصد دارد «پلان B» [نقشه دوم] را در صورت به توافق نرسیدن با ایران در قبال این کشور اجرا کند، گفت: نمی خواهم الان نظری راجع به ایران بدهم.

دولت آمریکا همواره مدعی است که مسیر دیپلماتیک با ایران را برای حل‌وفصل موضوع هسته‌ای ترجیح می‌دهد و آماده است با «حسن نیت» و در راستای بازگشت دوجانبه با ایران به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای، به مذاکرات وین بازگردد اما عملا اقدامی در این راستا انجام نمی دهد.

پلان B یا نقشه دوم که با پیشنهاد مقامات صهیونیستی چند بار در رایزنی مقامات آمریکایی با متحدانشان و اظهارات آن ها مطرح شده است، شامل گزینه های غیر دیپلماتیک برای حل و فصل مسئله هسته ای ایران است.

با وجود پافشاری رژیم صهیونیستی در مدت اخیر برای همسو کردن دولت آمریکا با سیاست های خود در قبال ایران، مقامات آمریکایی گفته اند فعلا ترجیح می دهند مسیر دیپلماسی را با ایران در پیش بگیرند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=17920
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار