تاریخ انتشار : ۱۶-۰۸-۱۴۰۰ - ۷:۰۳

حمله به خانه نخست وزیر عراق

منابع خبری عراق از شنیده شدن صدای دو انفجار همراه با تیراندازی گسترده در اطراف منطقه سبز بغداد و فعال شدن صدای آژیر هشدار در سفارت ایالات متحده خبر دادند.

  به گزارش دنیای خبر،  بامداد امروز صدای دو انفجار همراه با تیراندازی در منطقه سبز بغداد شنیده شده است. به دنبال شنیده شدن صدای انفجار و تیراندازی، آژیر خطر سفارتخانه آمریکا در منطقه سبز بغداد به صدا درآمده است.

همزمان با فعال شدن آژیر هشدار در سفارت آمریکا، چند هواپیمای جنگی و پهپاد بر فراز منطقه سبز بغداد به پرواز درآمده و تعداد زیادی نیروی امنیتی در داخل و اطراف منطقه سبز بغداد مستقر شده‌اند.

از سوی دیگر، شبکه سعودی «العربیه» از زخمی شدن «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق و تعدادی از همراهانش خبر داد و اعلام کرد که منزل شخصی وی هدف حمله قرار گرفت.

در همین حال، خبرگزاری فرانسه به نقل از دو منبع امنیتی عراق گزارش داد که یک فروند راکت به منزل نخست‌وزیر عراق اصابت کرده است، اما هیچ گونه گزارشی درباره زخمی شدن مصطفی الکاظمی منتشر نشده است.

از طرفی، برخی منابع عراقی گزارش دادند که یک پهپاد بمب‌گذاری شده سعی در هدف قرار دادن اقامتگاه مصطفی الکاظمی در منطقه سبز بغداد را داشت که نیروهای امنیتی این حمله را خنثی کردند.  منابع عراقی تأکید کردند که با خنثی شدن این حمله، هیچ گونه آسیبی به الکاظمی وارد نشده است و وی اکنون در سلامت کامل به سر می برد.

مرکز اطلاع‌رسانی نظامی ارتش عراق هم در بیانیه‌ای ضمن تأیید خبر منتشر شده درباره هدف قرار گرفتن منزل نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که «منزل شخصی الکاظمی با یک فروند پهپاد انفجاری هدف سوءقصد قرار گرفت اما این عملیات ترور ناکام ماند».

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق در اولین واکنش خود پس از قرار گرفتن در معرض سوء قصد گفت که «حالش خوب است و همگان را به آرامش و خویشتنداری دعوت می‌کند».

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: «من جان‌فدای عراق و ملت عراق بودم و هستم. موشک‌های خیانت، مؤمنان را دلسرد نمی‌کند و تأثیری روی استواری نیروهای امنیتی ما نخواهد گذاشت».

حوادث بامداد امروز به دنبال اعتراضات روز جمعه به نتایج انتخابات پارلمانی عراق در منطقه سبز بغداد که با ورود نیروهای امنیتی به خشونت ودرگیری کشیده شده است، صورت گرفت.

در درگیری‌های روز جمعه نیروهای امنیتی و معترضان به نتایج انتخابات، شماری کشته و زخمی شدند و همین مسئله واکنش طیف زیادی از رهبران سیاسی و مقامات عراق را در پی داشته است.

با اعلام نتیجه رسمی انتخابات پارلمانی عراق که روز دهم اکتبر (۱۸ مهرماه) برگزار شد، شماری از احزاب و گروه‌های سیاسی از بروز تقلب در نتایج این انتخابات خبر دادند و در اعتراض به آن تظاهرات کردند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=17878
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار