تاریخ انتشار : ۱۵-۰۸-۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰

هواشناسی ایران ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۱۶ استان

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۱۶ استان نسبت به طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر و کولاک برف هشدار داد.

به گزارش دنیای خبر،بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در سواحل دریای خزر،‌خراسان شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز،‌تهران، سمنان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، شرق لرستان، خوزستان،‌چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس،‌بوشهر، غرب یزد، کرمان، هرمزگان،‌ خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان بارش باران، وزش باد و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است. در مناطق مرتفع و سردسیر این مناطق بارش‌ها به شکل برف است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا بارش‌ها در دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های واقع در غرب و مرکزی کشور کاهش می‌یابد و در جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق کشور بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

روزهای دوشنبه و سه شنبه در برخی مناطق کشور بارش‌ها ادامه دارد  و روز چهارشنبه جو پایداری در کل کشور استقرار خواهد داشت و از اواخر وقت با نفوذ جریانات شمالی روی دریای خزر بارش در اردبیل و گیلان آغاز می‌شود.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش شدید باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و درنقاط سردسیر و ارتفاعات بارش برف.

منطقه اثر:

شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ : قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال و شرق خوزستان، شمال و شرق فارس، نیمه غربی اصفهان، کرمان، نیمه غربی یزد، غرب و شمال سمنان، شرق لرستان، گیلان، مازندران.

یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۶: نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی، غرب یزد، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شرقی خوزستان، جنوب غرب اصفهان

اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها توام با کاهش دید، مه آلودگی تاخیر یا احتمال لغو پروازها، احتمال برخورد صاعقه، کولاک برف در مناطق کوهستانی و سردسیر.

توصیه: بازگشایی آبروهای درون شهری و دهانه پل‌ها، اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، پرهیز از سفرهای غیر ضروری و در صورت نیاز در تردد جاده‌ای به همراه داشتن تجهیزات زمستانی بویژه در هنگام عبور از گردنه‌های برفگیر، آمادگی راهداری برای بارش برف در گردنه‌های برفگیر.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=17831
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار