تاریخ انتشار : ۱۴-۰۸-۱۴۰۰ - ۹:۱۷

وزیر نفت خبر داد:

واریز سهمیه جبرانی بنزین در پایان آبان‌

وزیر نفت از تصویب سهمیه جبرانی بنزین در دولت خبر داد و گفت: در پایان آبان‌ماه، این سهمیه در کارت سوخت وسایل نقلیه شارژ می‌شود.

به گزارش دنیای خبر،جواد اوجی دیروز (پنجشنبه، ۱۳ آبان‌ماه) پس از پایان نشست اوپک‌پلاس در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه امروز همه جایگاه‌های سوخت به سامانه هوشمند سوخت متصل و امکان سوخت‌گیری هم به‌طور آزاد و هم از طریق کارت سوخت فراهم است.
وی با قدردانی از صبر و حوصله مردم، افزود: سهمیه جبرانی بنزین در دولت مصوب شده است که ۱۷ مورد کاربردی دارد و این سهمیه جبرانی در پایان این ماه (آبان) به کارت سوخت وسایل نقلیه واریز می‌شود.
وزیر نفت به‌طور نمونه به سهمیه جبرانی خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت‌ها اشاره کرد و گفت: سهمیه عادی سواری‌های شخصی ۶۰ لیتر در ماه است که در پایان آبان‌ماه، ۷۰ لیتر در نظر گرفته می‌شود. موتورسیکلت‌ها هم که ۵.۶ میلیون کارت فعال دارند به جای ۲۵ لیتر معمول ماهانه، ۳۰ لیتر در کارت سوخت‌شان شارژ می‌شود.
به گفته اوجی، مجموع سهمیه جبرانی در نظر گرفته شده برای وسائل نقلیه که در پایان آبان‌ماه تخصیص می‌یابد، ۲۵۸ میلیون لیتر خواهد بود.

افزایش صادرات نفت و میعانات گازی
وی با اشاره به توفیق‌های خوب صنعت نفت در دولت سیزدهم گفت: در بحث صادرات نفت و میعانات گازی اتفاق‌های خوبی رقم خورده است که گزارش آن را به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز ارائه داده‌ام.
وزیر نفت افزود: خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌های موجود، مقدار صادرات نفت و میعانات گازی رو به بهبودی رفته است و همین اتفاق اخیر و اقدام کودکانه آمریکایی‌ها در آب‌های دریای عمان نیز واکنشی در برابر دستاوردهای ما برای افزایش صادرات نفت و میعانات گازی است.
اوجی با تصریح بر اینکه وزارت نفت خود را معطل تصمیم‌ها و مذاکرات نمی‌کند، درباره نشست دیروز اوپک‌پلاس نیز گفت: روز گذشته بیست‌ودومین نشست اوپک‌پلاس برگزار شد و اعضا در ادامه رویکرد پیشین، بر سر افزایش تولید ۴۰۰ هزار بشکه‌ای نفت در ماه دسامبر توافق کردند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=17787
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار