تاریخ انتشار : ۱۴-۰۸-۱۴۰۰ - ۹:۵۵

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد رشد به ۱۷۹۳ دلار و ۶۳ سنت رسید و در مسیر رشد هفتگی ۰.۷ درصدی قرار گرفت.

به گزارش دنیای خبر، به دنبال تصمیم فدرال رزرو مبنی بر بردباری بیشتر در خصوص افزایش نرخ بهره که موجب افت سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شد، قیمت طلا امروز با افزایش مواجه بود و در مسیر ثبت رشد هفتگی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد رشد به ۱۷۹۳ دلار و ۶۳ سنت رسید و در مسیر رشد هفتگی ۰.۷ درصدی قرار گرفت. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۷۹۴ دلار و ۴۰ سنت رسید.

فدرال رزرو روز چهارشنبه اعلام کرد، سیاست خرید ماهانه اوراق قرضه را کاهش می دهد و در سال ۲۰۲۲ به طور کامل آن را پایان خواهد داد، اما همچنین این نگاه بلندمدت را حفظ کرده که رشد نرخ تورم «گذرا» خواهد بود و احتمالا نیازمند افزایش نرخ بهره نیست.

این موضع گیری موجب شد تا سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری امریکا از حدود ۱.۶ درصد عقب نشینی کند.

به گفته تحلیلگران موسسه ای ان زد، با توجه به نظر فدرال رزرو و فشارهای تورمی قیمت طلا احتمالا در ارقام فعلی تثبیت خواهد شد. «با این وجود ما انتظار داریم قیمت ها در سال ۲۰۲۲ به دلیل شتاب گرفتن ترمیم اقتصادی کاهش یابد.»

بانک مرکزی انگلیس هم در نشست روز پنجشنبه خود تصمیم گرفت نرخ بهره را ثابت نگه دارد و سبب شد پیش بینی سرمایه گذاران مبنی بر افزایش هزینه استقراض غلط از آب درآید.

طلا که دارایی فاقد بهره است، معمولا از نرخ پایین بهره منتفع می شود، زیرا پایین نگه داشتن نرخ بهره هزینه فرصت سرمایه گذاری در این کالا را کاهش می دهد.

نیکولاس فراپل تحلیلگر موسسه ای بی سی بولیون گفت: «بسیاری از سرمایه گذاران همچنان علاقمند به حضور در بازارهای سهام هستند و تا زمانی که قیمت طلا از مرز ۱۸۳۵ دلار عبور نکند، اشتیاق چندان زیادی را در بین سرمایه گذاران بر نخواهد انگیخت.»


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=17796
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار