تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۶/۲۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۷۹۳ دلار و ۲۷ سنت رسید.

به گزارش دنیای خبر،در حالی که ارزش دلار امروز از ثبات نسبی برخوردار بوده و سرمایه گذاران منتظر انتشار آمارهای تورم آمریکا هستند تا سرنخ های جدیدی از زمان انقباضی شدن سیاست پولی این کشور به دست بیاورند، همزمان با رشد سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا قیمت طلا روز سه شنبه شاهد اندکی کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۷۹۳ دلار و ۲۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۷۹۳ دلار و ۸۰ سنت رسید.

بازارهای در انتظار انتشار آمارهای تورم آمریکا در اواخر امروز هستند. انتظار می رود گزارش امروز رشد ۰.۳ درصدی قیمت های مصرف کننده در ماه اوت را نشان دهد. قیمت ها در ماه گذشته جولای ۰.۴ و در ماه ژوئن ۰.۹ درصد افزایش داشته است. اقتصاددانان انتظار دارند تورم سالانه آمریکا از ۴.۳ درصد در ماه جولای به ۴.۲ درصد برسد. این آمارها در حالی منتشر می شود که نشست مهم فدرال رزرو قرار است طی روزهای ۲۱ و ۲۲ سپتامبر برگزار شود.

افزایش نرخ تورم می تواند بانک مرکزی آمریکا را نسبت به انقباضی کردن سیاست پولی مجاب نماید. هرگونه اقدام انقباضی می تواند موجب افزایش ارزش دلار شده و افت قیمت طلا را به دنبال داشته باشد.

جوزف کاپورسو تحلیلگر ارشد بانک کامنولث گفت: «برآورد ما این است که روند افزایش قیمت ها در آمریکا طی ماه اوت کند شده است.»

عامل دیگری که منجر به افت قیمت طلا شده رشد سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا بوده است. سوددهی اوراق ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا امروز به ۱.۳۲۵۹ درصد رسید. بالا رفتن سوددهی اوراق سبب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=15196
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار