تاریخ انتشار : ۱۲-۰۵-۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

واکسن‌های فایزر و مدرنا گران شدند

تولیدکنندگان واکسن کرونا فایزر و مدرنا قیمت یک دز دارو را برای اتحادیه اروپا افزایش دادند.

به گزارش دنیای خبر،قیمت جدید یک دوز واکسن فایزر ۱۹.۵۰ یورو است در حالی‌که قیمت قبلی این واکسن ۱۵.۵۰ یورو بود. بر اساس نرخ جدید، واکسن فایزر بیش از ۲۵ درصد افزایش قیمت دارد.

برهمین اساس، قیمت قرارداد مدرنا در هر دز نیز به ۲۵.۵ دلار آمریکا رسید؛ رویترز نوشته است: درخواست برای دز تقویت کننده و گسترش انواع عفونی بیشتر تقاضا برای محصولات فایزر و مدرنا را افزایش داده و همین موضوع منجر به تصممی هر دو شرکت برای افزایش قیمت محصولات خود شده است.

این شرکت‌ها قرار است امسال ده‌ها میلیارد دلار درآمد کسب کنند زیرا قراردادهای جدیدی را با کشورهایی امضا می‌کنند که مایل به تامین منابع مورد نیاز برای دزهای تقویت کننده احتمالی در مواجهه با شیوع گونه بسیار عفونی کرونا هستند.

یک منبع آگاه نیز نوشته است: شرکت‌های فایزر و مدرنا از قدرت بازار خود استفاده کرده و شعارهای معمول دارویی را به کار گرفته‌اند و با اظهار اثربخشی واکسن‌ها افزایش قمیت را ضرروی دانسته‌اند.

 افزایش قیمت واکسن‌های فایزر و مدرنا درحالی اجرا می‌شود که بسیاری از کشورها برای تأمین واکسن حتی با قیمت قبلی با مشکل مواجه‌اند و موج‌های جدید کرونا در سراسر دنیا رخ داده است.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=13027
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار