تاریخ انتشار : ۱۰-۰۵-۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶

شاخص بورس ۸ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۸هزارواحدی روبرو شد.

به گزارش دنیای خبر،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۹۹۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۵۲۰میلیارد تومان در بیش از ۷۹۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۸هزار و ۷۸۶واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۶۰هزار و ۲۸۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پارس شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت تهران، سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی و بانک تجارت با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۲۰۶واحد، کل (هم‌وزن) ۱۱۶۹واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۳۹واحد، آزاد شناور ۶۵۳۷واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۴۹۰۶ و ۲۲۴۷۵ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۵۸میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۳۴۳میلیارد تومان در ۳۶۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۶۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۹۵۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و آهن و فولاد ارفع شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=12899
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار