تاریخ انتشار : ۲۳-۰۴-۱۴۰۰ - ۷:۱۳

مطالبه از رئیسی:

چرا سهم آذربایجان از کابینه دولت از نصف به صفر رسیده است؟!

 طی ۴۳ سال بعد از انقلاب حضور مدیران آذربایجانی در ترکیب کابینه های دولت های مختلف فراز و نشیب بسیاری داشته است ولی هیچگاه به اندازه دولت های یازدهم و دوازدهم شاهد نادیده گرفته شدن سرمایه های انسانی آذربایجان در تشکیل دولت نبوده ایم.

 مهدی ابراهیم پور

به گزارش دنیای خبر، سهم آذربایجان حتی گاهی به ۸ نفر در کابینه رسیده است (دولت ها به ریاست جمهوری مقام معظم رهبری) ولی تنها در دولت های روحانی شاهد بوده ایم که تنها یک و یا دو عضو کابینه از نخبگان و مدیران آذربایجانی بودند.

از این موضوع که بگذریم باید توجه داشته باشیم که در آستانه تشکیل دولتی تازه، در خبرهایی که از گمانه زنی ها در خصوص گزینه های کابینه آینده به گوش می رسد، تنها اسم رضا رحمانی به عنوان وزیر صمت انهم در لیست چند برابر ظرفیت ها، دیده می شود و نامی دیگر از مدیران آذربایجانی به گوش نمی رسد. در صورتی که آذربایجان در طی سال های گذشته شخصیت های بسیاری را در کسوت وزیر و معاون رئیس جمهوری مانند رضا رحمانی، حمید چیت چیان، صادق محصولی، غلامرضا شافعی، عیسی کلانتری علی عبدالعلی زاده در خدمت پیشرفت و تعالی کشور قرار داده است.

به نظر می رسد باید در خصوص حضور لااقل ۴ تن از نخبگان و مدیران تراز اول منطقه آذربایجان در کابینه دولت سیزدهم، اثرگذاران در تصمیمات ملی خصوصاً نمایندگان آذربایجان در مجلس شورای اسلامی وارد عمل شوند تا دوباره شاهد نقش آفرینی آذربایجان در پیشرفت کشور باشیم.

حضور آذربایجانی ها در کابینه ها به این شرح بوده است:
دولت رجایی: ۴ عضو کابینه
دولت های موسوی: ۸ عضو کابینه
دولت های رفسنجانی: ۶ عضو کابینه
دولت اول خاتمی: ۴ عضو کابینه
دولت دوم خاتمی: ۶ عضو کابینه
دولت اول احمدی نژاد: ۵ عضو کابینه
دولت دوم احمدی نژاد: ۶ عضو کابینه
دولت اول روحانی: ۳ عضو کابینه
دولت دوم روحانی: ۱ عضو کابینه


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=12277
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار