تاریخ انتشار : ۱۲-۰۴-۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶

علت ترافیک در‌ جاده‌های شمالی؛

پلیس راهور: جاده‌ها یکطرفه نمی‌شوند!

جانشین پلیس راهور ناجا علت بروز ترافیک مقطعی در محورهای شمالی کشور را تشریح کرد.

به گزارش دنیای خبر،سردار سید تیمور حسینی جانشین پلیس راهور ناجا در خصوص چرایی بروز ترافیک سنگین مقطعی در محور‌های شمالی کشور به خصوص در روزهای پایانی هفته اظهار داشت: علت ترافیک‌های مقطعی در واقع موکول کردن زمان بازگشت از سفر به ساعت های پایانی تعطیلات از سوی برخی افرادی است که به هر دلیل به سفر رفته و امیدوارند که پلیس در مواجهه با شلوغی جاده ها، معابر را یکطرفه کند.

سردار حسینی تصریح کرد: در شرایط کرونایی که به واسطه گسترش ویروس کرونا و رنگ بندی شهرها منع سفر اتخاذ شده، بعضی از افراد این امید را دارند که جاده ها با توجه به ترافیک‌های احتمالی یک طرفه شود در صورتی که یک طرفه کردن جاده‌ها یعنی ایجاد تسهیلات بیشتر و تشویق بیشتر به سفر که پلیس هرگز چنین اقدامی را انجام نمی دهد.

جانشین پلیس راهور ناجا تصریح کرد: اگر طبق روال گذشته بخواهیم جاده ها را یکطرفه کنیم روستاهایی که در طول محور کرج  و چالوس وجود دارند متضرر می‌شوند؛ بطور مثال اگر فردی نیاز به مراجعه به مرکز درمانی داشته باشد ممکن است به دلیل محدودیت ایجاد شده دچار مشکل شود.

 جانشین پلیس راهور ناجا با تاکید دوباره بر این مطلب که یک طرفه کردن مسیر به هیچ عنوان در دستور کار پلیس راهور قرار ندارد به هموطنانی که به هر شکل و هر دلیل قصد سفر به استان های شمالی را دارند توصیه کرد که زمان بازگشت از سفر را مدیریت کرده و به امید یک طرفه شدن جاده ها بازگشت خود را به دقایق پایانی روز موکول نکنند.

 وی در پاسخ به دیگر پرسشی در خصوص چگونگی وضعیت تردد به استان‌های شمالی اظهار داشت: وضعیت سفر بین شهرها بر اساس رنگ بندی شهرها امکانپذیر است و همانطور که بارها اعلام شده ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع بوده و جریمه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار متخلفان خواهد بود.

 

منبع: فارس


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=11902
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار