تاریخ انتشار : ۰۹-۰۴-۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳

رشد ۸۳۹۸ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۸۳۹۸ واحد روبه‌رو شد.

به گزارش دنیای خبر، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد همراه بود، به گونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل بورس با افزایش ۸۳۹۸  واحد به رقم یک میلیون و ۲۵۶ هزار و ۹۱۵ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۱۶۴۹ واحد به رقم ۳۸۴ هزار و ۱۷۹ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۷.۱ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۸۴۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که به بیش از ۲۶۱۱ میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم ارزش معاملات دو بازار از ۸ هزار و ۴۵۵ میلیارد تومان فراتر رفت.

 امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، اما میزان رشد شاخص‌ها زیر یک درصد بوده است، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با ۰.۶۷ درصد رشد همراه شدند و همچنین این دو شاخص با معیار هموزن با ۰.۴۳ درصد روبه‌رو شدند.

شاخص آزاد شناور ۰.۳۵ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۰.۴۹ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۰.۹۱ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای شاخص‌ساز در بورس به ترتیب شامل شستا، پتروشیمی پارس، پالایش نفت تهران، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی نوری، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی خلیج‌فارس بودند.

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل با ۱۲۳ واحد افزایش به رقم ۱۸ هزار و ۸۷ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۹۷ هزار میلیارد تومان رسید.

هنوز با گذشت ۹ ماه از فروش واحد پالایشی، با وجود همه قولهای دولت به مردم، خریداران پالایش یکم با ۲۹ درصد زیان همراه هستند. هر واحد پالایشی که ۱۰ هزار تومان خریداری شده،‌امروز ۷۱۶۲ تومان معامله می شود.

امروز معامله‌گران بیش از ۲.۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۲۷ هزار معامله و به ارزش ۲ هزار و ۶۱۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریاساسول، پتروشیمی تندگویان، سنگ‌آهن گهرزمین، صبا تأمین، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و بیمه کوثر به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

 رئیس سازمان بورس دیروز در جمع خبرنگاران گفت: تا آخر هفته آینده ۵۰ درصد باقیمانده از سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۸ به حساب سهامداران واریز می‌شود.

کارشناسان می‌گویند، امسال بازار سرمایه ایران و بورس اوراق بهادار با توجه به ۹ ماه ریزش شاخص ارزنده شده و پتانسیل رشد قابل توجهی دارد اما در عین حال باید سرمایه‌گذاران با مشاوره، مطالعه و از محل پس‌اندازهای خود که نیاز آنی ندارند، در یک روند بلند‌مدت سرمایه‌گذاری کنند.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=11815
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار