تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳

رشد ۱۴ هزار و ۳۱۰ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم‌زمان با اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری با ۱۴ هزار و ۳۱۰ واحد رشد همراه شد.

به گزارش دنیای خبر، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات، شاخص کل بورس با افزایش ۱۴ هزار و  ۳۱۰ واحد به رقم یک میلیون و ۱۶۱ هزار و ۹۸۴ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش ۲۰۶ واحد به رقم ۳۷۰ هزار و ۷۹۵ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از ۸.۱ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۸۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴ هزار و ۹۳۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از ۹ هزار و ۹۶۳ میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، معامله‌گران امروز بیش از ۱۴ هزار و ۸۹۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی ۱.۲ درصد رشد کردند، اما همین دو شاخص با معیار هم‌وزن ۶ صدم درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۷۱ صدم درصد افزایش یافتند. شاخص بازار اول بورس ۱.۲ درصد رشد کرد. شاخص بازار دوم بورس نیز ۱.۲ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، فولاد مبارکه، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، گلگهر، پتروشیمی نوری و پتروشیمی جم بوده‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس امروز شامل صنایع غذایی کوروش، لیزینگ کارآفرین، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، ملی مس ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و فولاد مبارکه بوده‌اند.

 امروز در فرابورس ایران، شاخص کل ۱۹ واحد رشد کرده و به رقم ۱۷ هزار و ۳۱۳ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۴۹ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱.۲ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۵۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۹ هزار و ۹۶۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، ذوب‌آهن، بیمه کوثر و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و از سوی دیگر، نمادهای صنعتی مینو، سنگ‌آهن گوهرزمین و فرابورس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل تولید و توسعه سرب روی ایران، گسترش صنایع روی ایرانیان، فرابورس ایران، توسعه و عمران استان کرمان، چوب خزر کاسپین، رایان هم‌افزا و پتروشیمی ارومیه بوده‌اند.

 امروز همزمان با اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی قاطع سیدابراهیم رئیسی بازار بورس هم به این اتفاق روی خوش نشان داده و شاخص کل بورس ۱۴ هزار و ۳۱۰ واحد رشد کرد.

به گفته کارشناسان، از جمله محمدرضا معتمد سرمایه‌گذاری در بورس در بلندمدت بازدهی بیشتری نسبت به بازارهای رقیب دارد به شرط اینکه سرمایه‌گذاری از محل پس‌انداز و در شرکت‌های بنیادی و  یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام شود. به هیچ‌وجه کارشناسان توصیه نکرده‌اند که کسی به خاطر سرمایه‌گذاری در بورس اموال و دارایی قابل استفاده مانند خانه یا ماشین و یا طلا بفروشد.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=11426
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار