تاریخ انتشار : ۱۳-۰۳-۱۴۰۰ - ۹:۳۷

تکذیب انفجار در مخازن پالایشگاه نفت تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران آخرین وضعیت آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران را تشریح کرد.

به گزارش دنیای خبر،جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران  در تشریح آخرین وضعیت آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران اظهار داشت: بیش از ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه با امکانات لازم همچون تانکر آب و تجهیزات تنفسی و تجهیزات مربوط به اطفای حریق از همان لحظات اولیه به محل حادثه اعزام شدند.

 وی افزود: بیش از ۶۰ خودروهای آتش نشانی تهران به همراه ۱۴۰ پرسنل عملیات اطفاء حریق در پالایشگاه را با همکاری شهرداری منطقه ۲۰، نیروهای هلال احمر، پلیس راهور و اورژانس انجام دادند.

 وی با اشاره به اینکه جاری شدن مواد از یک مخزن خطر شعله‌وری آتش به سایر مخازن را داشت، گفت: امکان سرایت آتش به سایر مخازن بسیار زیاد بود ولی نیروهای آتش نشانی با عملیات چند جانبه همراه با آب و کف موفق به کنترل شعله‌های آتش شدند.

 وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ مصدوم و تلفات جانی به همراه نداشته است، گفت: مواد داخل مخزن قابلیت شعله وری داشت ولی به هیچ عنوان مواد قابلیت انفجار نداشت.

وی گفت: اینکه گفته می‌شود تا کنون چندین انفجار در این مخازن رخ داده، داده صحت ندارد و تنها موضوع شعله وری آتش بود که اکنون هم به طور کامل حادثه تحت کنترل است.

 

منبع: فارس


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=10934
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار