تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵

رشد ۴۴۴۹ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات با رشد ۴۴۴۹ واحد روبرو شد.

به گزارش دنیای خبر،بورس اوراق بهادار تهران از روز  گذشته روند رو به رشد را آغاز کرده و امروز هم که عرضه اولیه شرکت گسترش صنعت روی ایرانیان در نماد فگستر۱ در فرابورس انجام شد، دو بازار بورس و فرابورس با رشد شاخص کل روبرو شدند.

در بورس تهران شاخص کل با رشد ۴۴۵۰ واحد به رقم یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۷۷ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز ۱۳۸۸ واحد عقب نشینی داشت و به رقم ۴۱۷ هزار و ۸۶۷ واحد رسید. ارزش شرکت‌های بورسی در بازار به بیش از ۴ میلیون و ۷۳۲ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در  بورس تهران بیش از ۴.۷ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۵۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۴۲۱۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند. اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از ۷۴۲۶ میلیارد تومان رسید را هم در نظر بگیریم، معامله گران امروز در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۱۱ هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۳۸ صدم درصد تقویت شدند، اما همین دو نماد با معیار هموزن ۳۳ صدم درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور ۱۸ صدم درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۴۳ صدم درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۳۱ صدم درصد تقویت شد.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، چادرملو، بانک پاسارگاد و توسعه معادن فلزات بیشترین اثر تقویتی بر شاخص بورس را داشته و نماد شستا به تنهایی بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشت.

نمادهای پرتراکنش در بورس ایران شامل دارویی برکت، پالایش نفت اصفهان، صنایع ملی مس ایران، ایران خودرو، پالایش نفت تهران، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی و فولاد مبارکه بودند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل ۵۹ واحد رشد کرده و به رقم ۱۷ هزار و ۴۸۶ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۸۳ هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از یک میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۴۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۷۴۲۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد، ذوب‌آهن، پتروشیمی زاگرس، ذغال سنگ پروده طبس و آریاساسول، بیشترین اثر تقویتی بر شاخص فرابورس را داشته و نماد توکا ریل بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشته است.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل ذغال سنگ پروده طبس، ذوب‌آهن اصفهان، برق و انرژی پیوند گستر پارس، توسعه و عمران استان کرمان، آریا ساسول، پتروشیمی تندگویان و توسعه مسیر برق گیلان بودند.

  امروز عرضه اولیه شرکت گسترش صنایع روی ایران در نماد فگستر بعد از حدود ۴ ماه عرضه اولیه شد و برخی معتقدند روند بورس با تصویب پیشنهاد‌های هفتگانه سازمان بورس در شورای هماهنگی اقتصادی رو به رشد خواهد بود و عرضه‌های اولیه از سر گرفته می‌شود. در عین حال سرمایه گذاران باید دقت کنند سرمایه‌گذاری در بورس یک فرایند حداقل یک ساله است که باید از محل پس انداز و با گرفتن مشورت و مطالعه و تحقیق انجام شود.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=10151
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار