تاریخ انتشار : ۲۱-۰۲-۱۴۰۰ - ۷:۳۸

تحریم های غیرهسته ای ایران باقی می ماند!

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در سخنانی مدعی شد که بازگشت واشنگتن به برجام با اِعمال تحریمهای غیرهسته ای علیه ایران منافاتی ندارد!

به گزارش دنیای خبر،سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه در سخنانی مدعی شد که توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام مانعی بر سر راه اِعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه این کشور نخواهد بود.

«ند پرایس» در نشست خبری شامگاه دوشنبه تأکید کرد که دولت «جو بایدن» تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران به بهانه‌های واهی همچون حمایت از تروریسم را لغو نخواهد کرد.

پرایس همچنین مدعی شد که دولت آمریکا برای بازگشت به برجام تنها لازم است «تحریم‌هایی را که با برجام ناسازگار هستند» رفع کند.

این در حالی است که «علی ربیعی» سخنگوی دولت ایران هفته گذشته در مورد لزوم رفع تمام تحریم‌های واشنگتن علیه تهران گفت: «ملاک برای تعهدات همه طرف‌ها متن برجام بوده و مطابق آن کلیه تحریم‌های آمریکا باید به صورت مؤثر و قابل راستی آزمایی رفع شود».

وی اظهار داشت: «در همین راستا، از نظر جمهوری اسلامی ایران، دولت آمریکا مسئول قطع انجام‌تعهدات این کشور بوده و لذا سیاست داخلی ایالات‌متحده موضوع توجه ما نیست. لازم است تاکید شود اختلاف نظرهایی درباره لیست رفع تحریمی وجود دارد ولی ما موفق شدیم این اختلافات را کاهش دهیم و رایزنی‌ها و گفتگوها ادامه دارد».

 

منبع: مهر


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=10078
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار