تاریخ انتشار : ۱۹-۰۲-۱۴۰۰ - ۷:۴۱

۸۰ سال به بالاها برای واکسن کرونا به کجا بروند؟

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: سامانه‌‌ای برای نوبت‌دهی واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال که تاکنون واکسن کرونا به آنها تزریق نشده راه اندازی شده است.

به گزارش دنیای خبر،دکتر جعفر صادق تبریزی در گفت‌وگویی تلویزیونی اظهار داشت: سامانه salamat.gov.ir از امروز راه اندازی شده و سالمندان بالای ۸۰ سال که تاکنون برای تزریق واکسن کرونا با آنها تماس گرفته نشده و یا واکسن به آنها تزریق نشده است؛ می‌توانند وارد این سامانه شوند و کدملی و شماره تلفن همراه خود را ثبت کنند.

وی افزود: پس از ثبت این اطلاعات، از سوی مراکز بهداشتی با این افراد تماس گرفته و زمان و مکان دقیق تزریق واکسن کرونا به آنها اعلام می‌شود.

تبریزی ادامه داد: اگر به حد خوبی از پوشش واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال برسیم، گروه سنی بعدی را اعلام خواهیم کرد و به این ترتیب گروه‌های سنی پایین‌تر را علیه کرونا واکسینه می‌کنیم.فعلاً افرادی که متولدین سال ۱۳۲۰ به قبل هستند می‌توانند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند پس از یک هفته تا ۱۰ روز گروه‌های سنی بعدی را اعلام می‌کنیم تا برای ثبت نام اقدام کنند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در پایان تأکید کرد: از هموطنان درخواست می‌کنم صبوری کنند، واکسن برای همه وجود دارد. افراد بعد از تزریق واکسن نباید فکر کنند که ایمن شدند و می‌توانند ماسک را کنار بگذارند. ایمنی لازم، دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد.

 

منبع: تسنیم


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=9992
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار