تاریخ انتشار : ۱۵-۰۲-۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۵

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۹۰۶ هزار تومان، قیمت دلار ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۹ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۹ میلیون تومان است.

به گزارش دنیای خبر،در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم ۹۰۶ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۲۰۷ هزار تومان و هر مثقال طلا ۳ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 گفتنی است،‌ به دلیل موج جدید کرونا و اعلام شرایط قرمز در تهران، بازار طلا و جواهر تهران نیز به مدت ۲ هفته تعطیل اعلام شده است؛ قیمت های درج شده در این خبر نیز با استناد به نرخ های اعلامی از سوی اتحادیه طلا و جواهر است.

 در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومان، قیمت یورو ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان و درهم امارات  ۵ هزار و  ۹۴۰ تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز ۲۶ هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و … باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و … قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال ۲۳-۲۲ هزار تومان جا خوش می کند.

  در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۰ هزار و ۹۴۷ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۰ هزار و ۵۳۲ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۴ هزار و ۷۹۰ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=9884
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار