تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۷:۲۵

آخرین آمار کرونا در جهان ۱۱ اردیبهشت

براساس گزارش‌ مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا بامداد روز شنبه به ۱۵۲ میلیون و ۲ هزار نفر رسیده است.

به گزارش دنیای خبر،به نقل از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۳ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۶۴۲ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۵۹ هزار و ۹۰۶ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و ۷۸۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۳۳ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۹۷۴ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۹۰ هزار و ۵۵ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا  ۲۵ میلیون و ۷۱۰ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

به دنبال شیوع جهانی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین شمار مرگ و میر در هند با سه هزار و ۵۲۲ نفر و در برزیل با دو هزار و ۸۷۰ نفر گزارش شده است.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، نوع هندی ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» قدرت سرایت بیشتری نسبت به دیگر گونه ها دارد.

در ویروس جهش یافته هندی برای نخستین بار، دو موتاسیون (تغییرات ژنتیکی) همزمان شناسایی شده‌اند، پیش از این هم سابقه ترکیب متاسیون ها وجود داشته، ولی هیچ وقت به طور همزمان یک ویروس در یک ویروس ادغام نشده بود.

شرایط اپیدمی کووید ۱۹ در هندوستان اکنون بحرانی و خطرناک توصیف شده و این اصطلاح که هندوستان زیر بار اپیدمی کرونا مدفون شده توصیف بی راهی نیست.

این گونه ویروس خطرناک در بیشتر قاره های جهان  به راحتی در حال تبدیل شدن به اکثریت جمعیت مبتلایان به کرونا است و اکنون بیش از ۶۰ درصد مبتلایان به کرونا در هندوستان به گونه جهش یافته ویروس مبتلا شده اند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=9686
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار