تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰

شب‌های قدر کجا خون اهدا کنیم؟+نشانی مراکز

اهدا کنندگان خون می توانند در شبهای قدر تا پایان مراسم ، خون اهدا کنند.

به گزارش دنیای خبر،در ماه مبارک رمضان قرار داریم، اما روزه‌داری منعی جهت اهدای خون نیست. در کشور ما اهدای خون ۱۰۰درصد داوطلبانه است. در این ماه طاعات و بندگی خاص خداوند، مومنان نباید از اهدای خون خود غافل شوند و اهدای خون را مختص به شب‌های قدر نکنند؛بلکه نیاز به خون و فرآورده‌های آن روزانه مستمر و همیشگی است.چه بسا کمترین قطره خون یک فرد جانبخش بیماری باشد و حیات دوباره‌ای به او بخشد.

 برای رفاه حال شهروندان در شبهای قدر و مراسم احیا برخی از مراکز انتقال خون تا پایان مراسم در خدمت اهدا کنندگان خواهند بود.

ساعت کار این مراکز به شرح زیر است:

روز شنبه ۱۱ اردیبهشت مصادف با اولین شب قدر مرکز وصال از ساعت ۸ صبح تا پایان مراسم فعال است.

در این روز مراکز انتقال خون منطقه ۴، منطقه ۵ و منطقه ۲۰ از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه تا پایان مراسم و مراکز منطقه ۱، شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ساعت ۱۵، مرکز انتقال خون پیروزی ۸صبح تا ۱۹عصر فعالیت دارند.

همچنین در روز یکشنبه ۱۹ رمضان مرکز وصال از ۸ صبح تا ساعت ۲۴و مراکز منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۲۳و ۳۰ دقیقه، مرکز پیروزی از ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ عصر و منطقه ۱،شهریار، رباط کریم، ورامین از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۵عصر پذیرای اهدا کنندگان هستند.

 در روز دو شنبه مصادف با دومین شب قدر مرکز وصال از ۸ صبح تا پایان مراسم و مراکز منطقه ۴،۵و۲۰ از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا پایان مراسم ، مرکز انتقال خون منطقه پیروزی از ۸ صبح تا ۱۹ و مرکز منطقه یک و شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ۱۵ آماده اهدای خون شهروندان هستند.

بنا براین گزارش در روز سه شنبه مصادف با شهادت امام علی(ع) مرکز وصال از ۸ صبح تا ساعت ۲۴فعال است. همچنین مراکز انتقال خون منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۶ مشغول خدمت رسانی است.

چهارشنبه مصادف با سومین شب قدر نیز مرکز وصال از ۸ صبح تا پایان مراسم و مراکز منطقه ۴،۵و ۲۰ از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا پایان مراسم و مرکز پیروزی از ۸ تا ۱۹ و منطقه یک، شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ساعت ۱۵ فعال هستند.

پنجشنبه ۲۳ رمضان نیز مرکز وصال از ۸ صبح تا ۲۴ و منطقه ۴،۵و ۲۰ از ۹و۳۰ دقیقه صبح تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه فعال هستند. همچنین در این روز مرکز پیروزی از ۹ و ۳۰ دقیقه تا ۱۹ و مراکز منطقه ۱، شهریار، رباط کریم و ورامین از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۵ پذیرای اهدا کنندگان خون خواهند بود.

در این روزها در ساعات اعلام شده شهروندان با شرایط سنی ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بیش از ۵۰ کیلو گرم، با در دست داشتن کارت ملی خود می توانند خون اهدا کنند و به ضیافت نجات بپیوندند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=9636
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار