تاریخ انتشار : ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۷:۵۳

چراغ سبز بایدن برای کاهش برخی از تحریم‌های ایران

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مدعی شد که رئیس‌جمهور این کشور برای لغو برخی تحریم‌های مهم ایران اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش دنیای خبر،روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه مدعی شده است که دولت بایدن چراغ سبز را برای رفع برخی تحریم‌های مهم اقتصادی و نفتی داده است.

این منابع می‌گویند آمریکا آماده رفع تحریم‌های اعمال‌شده علیه بانک مرکزی ایران و شرکت‌های نفتی و نفتکش این کشور به بهانه «تروریسم» و چند بخش دیگر اقتصاد ایران از جمله فولاد و آلومینیوم است.

یک مقام ارشد اروپایی مدعی شده آمریکا آمادگی خود را برای رفع تحریم‌ها علیه بخش‌های خودروسازی، کشتی‌رانی، بیمه و دیگر صنایعی که تحریم‌های آن‌ها قرار بود در برجام رفع شود اعلام کرده است.

 

به گفته منابع مذکور، این اعلام آمادگی آمریکا با درخواست ایران برای ارائه تضمین و تعیین چشم‌انداز مشخص پاسخ داده شده است.

براساس این گزارش، برخی پیچیدگی‌های سیاسی داخلی هم برای آمریکا و هم برای ایران وجود دارد که مذاکرات را وارد مرحله سخت‌تر کرده است.

واشنگتن همچنین برای رفع تحریم‌های بخش صنعت ایران نیز اعلام آمادگی کرده است.

پیش از این نیز بیش از ۴۰ سازمان مرتبط با حقوق بشر و اقدامات بشر دوستانه (چهارشنبه) در نامه‌ای به «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا خواستار عمل این مقام آمریکایی به وعده‌های خود و رفع هرچه سریعتر تحریم‌های واشنگتن علیه تهران شدند.

این در حالی است که ساعتی پیش نشریه آمریکایی واشنگتن فری‌بیکن مدعی شد نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا در اقدامی نمادین بزرگترین بسته تحریمی علیه ایران که تاکنون ازسوی این حزب ارائه شده است را رونمایی کردند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=9356
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار