تاریخ انتشار : ۳۱-۰۱-۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۴۰۰/۰۱/۳۱

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۵ هزار تومان، قیمت دلار ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و۵۰ هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

به گزارش دنیای خبر،در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۹۰۰هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک میلیون و ۵ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۳۴۳ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۳۵۷ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 گفتنی است،‌ به دلیل موج جدید کرونا و اعلام شرایط قرمز در تهران، بازار طلا و جواهر تهران نیز به مدت ۲ هفته تعطیل اعلام شده است؛ قیمت های درج شده در این خبر نیز با استناد به نرخ های اعلامی از سوی اتحادیه طلا و جواهر است.

  در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۳هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت یورو ۲۹ هزار و ۳۵۰ تومان و درهم امارات  ۶ هزار و ۵۴۰تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز ۲۶ هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و … باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و … قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال ۲۳-۲۲ هزار تومان جا خوش می کند.

  در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۳ هزار و ۴۴۳ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۲ هزار و ۹۷۸ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۸ هزار و ۵۱ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۷ هزار و ۴۹۶ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=9305
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار