تاریخ انتشار : ۳۰-۰۱-۱۴۰۰ - ۷:۴۹

گناوه همچنان می‌لرزد

– با گذشت بیش از ۲۰ ساعت از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری پیش از ظهر روز یکشنبه (۲۹ فرورودین ماه) گناوه در استان بوشهر تا کنون ۷۰ پس لرزه دیگر با شدت‌های متفاوت این شهرستان را لرزانده است.

به گزارش دنیای خبر،در بامداد دوشنبه چندین زلزله بالای ۴ ریشتر در این شهر رخ داد.

بر همین اساس زلزله‌ای به بزرگی ۴ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت ۵ و ۲۰ دقیقه و ۳۱ ثانیه بامداد امروز بندر گناوه را لرزاند.
در همین حال زلزله ای با قدرت ۴.۳ دهم ریشتری در ساعت ۳ و ۱۳ دقیقه و ۴۹ ثانیه بامداد دوشنبه در گناوه رخ داد.
این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون آن در موقعیت ۲۹.۷۶ عرض شمالی و ۵۰.۵۸ طول شرقی بود.

این بندر در ساعت ۲ و ۴۷ دقیقه و ۴۵ثانیه بامداد دوشنبه نیز بر اثر زلزله ای به بزرگی ۴.۷ دهم و در ساعت  ۲ و ۲۰ دقیقه و ۱۹ ثانیه به بزرگی ۴.۱ دهم در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) لرزید.

در ساعت ۱۱:۱۱ دقیقه صبح روز گذشته (یکشنبه) در زمانی که مردم در حال رتق و فتق زندگی و کسب و کار بودند، زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۹ دهم ریشتر این منطقه را که  تاکنون با این شدت بوقوع نپیوسته بود، تکان داد.

متعاقب این زمین لرزه ، مردم از ترس و برای امان ماندن جان خود  از منازل به کوچه‌ها پناه بردند و کارکنان دستگاه‌های اداری در حین کار به خیابان ها رفتند.

بنا بر گزارش ها، زلزله ۵.۹ ریشتری پیش از ظهر روز یکشنبه ۲۹ فرورودین ماه گناوه باعث خساراتی به دیوارهای منازل مسکونی و مصدومیت ۴ نفر در روستاهای شهرستان گناوه و یک نفر در دیلم شده است.

 

منبع: ایرنا


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=9230
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار