تاریخ انتشار : ۲۹-۰۱-۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲

افزایش موج ابتلا به کرونا در استان تهران

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران با بیان اینکه موج بیماری رو به افزایش بوده و تعداد بیماران سرپایی بسیار زیاد است،گفت: اکنون ۸ هزار بیمار در استان تهران بستری وروزانه یکصد بیمار جان خود را از دست می‌دهند.

 

  به گزارش دنیای خبر،  نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان تهران چگونه است؟»، اظهار داشت: کماکان موج بیماری رو به افزایش بوده و تعداد بیماران سرپایی بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: کار موفقی که در مراکز درمانی دستورالعمل آن را ابلاغ کرده‌ایم و از هفته پیش شروع شده است تجویز داروهای تزریقی به بیماران بوده؛به خاطر اینکه این بیماران ماندگاری به مدت طولانی در بیمارستان داشتند. ما اینها را به بخش سرپایی منتقل کردیم و کلینیک‌های تخصصی درمان کرونا ایجاد شده که بسیار کمک کرده است.

وی ادامه داد: در برخی مراکز تا روزی یکصد بیمار را داشته‌ایم که به این شکل یعنی با راه اندازی کلینیک‌های تخصصی درمان سرپایی توانسته‌ایم بیمار را بستری نکرده و مدیریت کنیم؛ ضمن اینکه دوسوم بیماران کرونایی بدحال نیستند و فقط به خاطر دریافت داروهای تزریقی و اکسیژن به بیمارستان مراجعه می‌کنند.

توکلی متذکر شد: این افراد معمولا بعد از دو روز که توسط پزشک متخصص پایش می‌شوند، در صورتی که غذا خورده و حال خوبی داشته باشند، ادامه روند چهار روز مابقی خود را در منزل دنبال خواهند کرد تا روزانه در کلینیک‌های سرپایی با برگه‌ای که به آنها داده می‌شود داروی خود را تزریق کنند؛ این موضوع در گردش تخت بیمارستانی بسیار کمک‌کننده است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران تصریح کرد: تیم‌های ترخیصی در قالب دو شیفت در روز، در بیمارستان‌ها فعال شده است؛ضمن اینکه تمام اعمال الکتیو بیمارستان‌ها طبق دستور حاکمیتی که دیروز ارائه شده لغو شده است و کل ظرفیت تخت‌ها در اختیار خدمات اورژانس و کرونا قرار گرفته و غیر از این خدمات، خدماتی در بیمارستان‌ها ارائه نمی‌شود.

وی ادامه داد: اکنون در کل استان تهران ۸ هزار بیمار بستری هستند و روزانه ۱۴۰۰ بیمار بستری و یکصد فوتی در استان تهران داریم؛ ضمن اینکه حدود ۱۱۰۰ بیمار ترخیصی داریم که البته یک تعداد از بیماران نیاز به بستری دارند که با کمک کلینیک‌های تخصصی سرپایی، موضوع را مدیریت می‌کنیم تا بیماران در منزل باشند؛ طبعا علائم هشدار به آنها داده می‌شود و در صورت نیاز بستری خواهند شد.

توکلی اضافه کرد: تمام داروها در بخش بستری و سرپایی در پوشش بیمه‌ای قرار گرفته و این باعث حفاظت مالی بیماران و راحتی پزشکان در تجویز داروها شده است؛ضمن اینکه به دنبال این هستیم تا سامانه متمرکزی ایجاد کنیم تا بیمارانی که نیاز به بستری دارند با این سامانه تماس برقرار کرده  و در حال ایجاد زیرساخت آن هستیم.

 منبع: فارس

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=9193
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار