تاریخ انتشار : ۱۶-۰۱-۱۴۰۰ - ۷:۳۱

فوتی های کرونایی در تهران سه برابر شد؛

آماده باش در بهشت زهرا

خیر چهارم کرونا آغاز شد.مردم به سفر رفتند اما در روز طبیعت تمامی پارک ها در تهران تعطیل شد. مدیر عامل سازمان بهشت زهرا از افزایش سه برابری فوتی های کرونا در سه روز گذشته خبر داد.

به گزارش دنیای خبر،بعد از پایان یافتن تعطیلات نوروزی خیز جدید کرونا آغاز و بسیاری از شهرها تغییر رنگ دادند.

قبل از عید هشدارهای درباره سفر رفتن داده شد اما اجازه سفر صادر و بسیاری از مردم به تعطیلات رفتند.رعایت پروتکل های بهداشتی کم شد و چند روز بعد از اتمام تعطیلات میزان فوتی در تهران ۳ برابر شد.

 آمار بالا رفته و از ۲۰ نفر فوتی کرونایی به ۶۰ نفر رسیده ایم

سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران گفت: ۳ روز است آمار بالا رفته و از ۲۰ نفر فوتی کرونایی درروز  به ۶۰ نفر رسیده ایم.

وی ادامه داد: بچه های بهشت زهرا ۱۳.۵ ماه است که تلاش می کند و جانشان را در طبق اخلاص گذاشته اند.
شهروندان به سفر رفتند و به گفته مسوولان وزارت بهداشت در ایام تعطیلات نوروزی ۱۵ هزار نفر کرونا مثبتی که از ابتلایشان آگاهی داشته‌اند نیز اقدام به جابجایی کرده‌اند.

چهار هزار و ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه 

بر اساس این گزارش از ۱۴ تا۱۵ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۷۲ نفر از آنها بستری شدند.

‎مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۴ نفر رسید. متاسفانه در طول این مدت، ۱۶۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۱۶۰ نفر رسید.

‎تا کنون یک میلیون و ۶۵۰ هزار و  ۵۶۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. چهار هزار و ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

‎ تا کنون ۱۳ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۱۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
‎در حال حاضر ۴۷ شهرستان قرمز و ۱۲۶ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت “از” و “به” شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.
‎ همچنین ۲۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

حالت آماده باش در بهشت زهرا/ در  روز ۱۴ و ۱۵ فروردین میزان فوتی های ناشی از تصادف بیشتر بود

 ناهید خداکرمی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از اواسط دی ماه ۱۳۹۹  میزان مرگ خطی بود از نیمه دوم فروردین آمار بالا رفته و به ۵۸ نفر فوتی هم در روز رسیده ایم.بهشت زهرا در عید حالت آرامی داشت  اما دوباره با افزایش مرگ و میر  حالت آماده باش و بحرانی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اما کادر بهشت زهرا مثل همیشه امور را  رتق وفتق می کنند و البته این را هم بگویم که در  روز ۱۴ و ۱۵ فروردین میزان فوتی های ناشی از تصادف بیشتر بوده و همین امر هم بار کاری را زیاد کرده است.

در روزهای اخیر شیوع کرونا افزایش بیشتری یافته و بیمارستان ها به حالت آماده باش درامده اند. نادر توکلی  معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران تاکید کرد که  شیوع بیماری کرونا در روزهای اخیر سبب شده که همه بیمارستان های تهران به حالت آماده باش درآیند.سعی شده بیمارستان ها وارد فرایند فعالیت های غیر اورژانسی،نشوند تا امکان پذیرش بیماران کرونایی به صورت حداکثری فراهم شود.

در هفته دوم فروردین ۱۴۰۰ بیماری کرونا در سراسر کشور از جمله تهران اوج گرفت

توکلی ادامه داد: در هفته دوم فروردین ۱۴۰۰ بیماری کرونا در سراسر کشور از جمله تهران اوج گرفته و شاهد روند صعودی این بیماری و به دنبال آن افزایش بستری در اغلب مناطق مانند تهران هستیم.تعداد بستری کرونایی در تهران ۲ برابر شده، به این معنا که تعداد این افراد از حدود ۳۰۰ نفر در روز به حدود ۶۰۰ نفر رسیده است.

وی به افزایش مراجعات سرپایی در تهران اشاره کرد و گفت: بخشی از این مراجعات به تعطیلی مطب و سرویس دهی کمتر مراکز درمانی خصوصی برمی گردد و مردم به مراکز دولتی بیشتر مراجعه می کردند.تعداد مراجعات سرپایی روزانه تا ۵ هزار و ۵۰۰ نفر و بستری های روزانه تا ۶۰۰ نفر، سبب شد آمار تجمیعی بستری ها در استان تهران افزایش پیدا کند.

 به گفته معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، ازدحام های اسفند ماه در مناطقی مانند مراکز خرید، و انجام سفرهای نوروزی  از مهمترین عوامل روند افزایشی بیماری کرونا بوده است.

فقط مردم غیرعادی بودند که کرونا به پیک چهارم خود رسیده است!

موضوع خیز جدید کرونا به جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران کشیده شد. حجت نظری عضوجوان شورای شهر تهران با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تهران گفت :  متاسفانه وضعیت تهران با افزایش موارد ابتلا و مرگ‌های ناشی از کرونا به وضعیت نارنجی رسیده و هشدارهای فراوانی پیرامون قرمز شدن وضعیت شهر مطرح شده است. در این میان اما همه چیز عادی است و آن طور که برخی از مسئولان به دنبال القای آن هستند، فقط مردم غیرعادی بودند که کرونا به پیک چهارم خود رسیده است.

 وی افزود : پیش از این نیز بارها و به نمایندگی از مردم شهر تهران تذکر داده بودیم که نباید برخی مسئولان صرفا مردم را مقصر شیوع کرونا بدانند.

قرار است متغیرهای رنگ بندی شهرها تغییر کند و محدودیت ها هم متناسب با رنگ بندی ها باشد.

 سعید نمکی وزیر بهداشت در این باره گفت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ بندی های شهرهای کشور و در نظر گرفتن مولفه های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت ها متناسب با رنگ بندی های جدید، ابلاغ خواهد شد.

به گفته وزیر بهداشت، مردم، دعاگو، سپاسگزار و قدردان خادمان خودشان در نظام سلامت هستند و به آنها احترام می گذارند. از ابتدای شیوع کرونا در کشور خیلی از دستگاه های اجرایی به کمک نظام سلامت آمدند اما پیشانی این دفاع جانانه، مدافعان سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور بودند.

وی با تاکید بر این موضوع که خیز جدید بیماری با خیزهای قبلی، متفاوت است، گفت: یکی دو روز قبل به معاون درمان تاکید کردم که فعلا اعمال غیر اورژانسی لغو شود تا با مشکل کمبود تخت های بیمارستانی در کشور روبرو نشویم چون رفتار ویروس جهش یافته با ویروس قبلی متفاوت است.
این مقام مسوول افزود: در شرایط کنونی حتما باید تعداد مراکز منتخب ۱۶ ساعته، فعال تر شود و گسترش پیدا کند و در این مراکز، داروهای سرپایی آنتی وایرال به ویژه در مراحل اولیه بیماری، تست های تشخیصی و تیم های مراقبتی برای افراد در تماس با بیماران حضور داشته باشند تا مراجعات بیمارستانی کنترل شود.

مسافران نوروزی حداقل تا ۵ روز پس از بازگشت از سفر از حضور در مهمانی خودداری کنند

 چرخش ویروس کرونا در کشور افزایش یافته است و برخی مدیران می خواهند مسافران نوروزی  حداقل  چند روزی  پس از بازگشت از سفر از حضور در مهمانی خودداری کنند.
‎ سیما سادات لاریسخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه سفرهای نوروزی هنوز تاثیر افزایشی خود را بر گسترش شیوع بیماری در کشور به طور کامل بر جای نگذاشتند، گفت: بنابراین از کلیه افرادی که در ایام نوروز به سفر رفتند خواهشمندیم حداقل تا ۵ روز پس از بازگشت از سفر از حضور در مهمانی خودداری کنند.

‎وی ادامه داد: چرخش ویروس کرونا در کشور به سرعت رو به افزایش است و هرگونه عدم استفاده صحیح از ماسک و سهل انگاری در عمل به توصیه‌های بهداشتی می‌تواند تبعات جبران ناپذیری برای ما و عزیزانمان به همراه داشته باشد.

‎لاری اضافه کرد: مطمئنا تا کنون سفرهای نوروزی تاثیر افزایشی خود را بر گسترش شیوع بیماری در کشور به طور کامل بر جای نگذاشتند و مطمئنا بسیاری از افراد آلوده به کرونا که فاقد علائم بیماری هستند با حضور در جامعه در حال تکثیر و انتقال بیماری به دیگران هستند.
‎بر اساس این گزارش، شیوع کرونا دوباره شدت یافت. آمار مرگ و میر در تهران افزایش چشمگیری پیدا کرده و مسوولان از مسافران نوروزی می خواهند چند روزی به مهمانی نروند. البته مدیران می گویند در صورت عدم رعایت پروتکل ها تبعات جبران ناپذیری در شهر خواهیم داشت.

منبع: فارس

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8745
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار