تاریخ انتشار : ۱۵-۰۱-۱۴۰۰ - ۹:۴۰

هیچ مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه در وین هیچ مذاکره مستقیم یا غیرمستقیمی با آمریکا نخواهیم داشت، تصریح کرد: هیچ طرح گام به گامی را نداریم و قبول هم نمی‌کنیم.

به گزارش دنیای خبر،سید عباس عراقچی در خصوص نشست روز سه‌شنبه کمیسیون مشترک برجام که در وین برگزار خواهد شد، گفت: آنچه ما در وین و در کمیسیون مشترک دنبال می‌کنیم دقیقا مبتنی بر مواضع قطعی نظام است که توسط مقام معظم رهبری و مسئولان کشور بارها اعلام شده است. ما در وین هیچ مذاکراتی با آمریکایی‌ها چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم نخواهیم داشت. ما با کمیسیون مشترک و کشورهای ۱+۴ مذاکره می‌کنیم و خواسته و شرط خودمان را برای بازگشت به برجام اعلام خواهیم کرد که خواسته و شرط ما این است که آمریکا اول همه تعهدات برجامی خود را انجام دهد و همه تحریم‌هایی که گذاشته را بردارد و بعد از آن ما راستی آزمایی می‌کنیم و برمی‌گردیم.

وی ادامه داد: اگر کشورهای ۱+۴ توانستند آمریکا را از این جهت راضی کنند، به هر روشی که خودشان می‌دانند، این به ما ربطی ندارد، اگر توانستند راضی کنند طبیعی است ما به همان مسیر عمل می‌‌کنیم. گفت‌وگوهای ما با ۱+۴ در وین گفت‌وگوهای کاملا فنی است، در مورد تحریم‌هایی که باید برداشته بشود و اقداماتی که باید انجام شود و ترتیب اینها که آمریکایی‌ها باید انجام دهند و راستی آزمایی باید صورت بگیرد.

معاون وزیر خارجه گفت: هیچ طرح و پیشنهاد گام به گامی را نه داریم و نه قبول می‌کنیم. یک گام از نظر ما بیشتر وجود ندارد و آن گامی است که آمریکا تمامی تحریم‌هایی که در دوران ترامپ مجددا اعمال شد یا جدیدا اعمال شد یا برچسب آنها عوض شد، اینها را باید بردارند و اینها باید تعریف شود و آمریکا باید اینها را بردارد و بعد ما راستی آزمایی می‌کنیم و بعد ما به تعهداتمان برمی‌گردیم. اینکه گام نهایی که آنها باید انجام دهند و ما باید انجام دهیم، باید دقیقا تعریف شود و این فقط در گفت‌وگوهای فنی ما با کشورهای ۱+۴ است.

 


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8715
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار