تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴

شاخص بورس ۱۳ هزار واحد کاهش یافت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۳ هزار و ۴۱۴ واحد دیگر افت کرد.

به گزارش دنیای خبر،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از یک میلیارد و ۳۶۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر یک هزار و ۸۰۶میلیارد تومان در بیش از ۱۹۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳ هزار و ۴۱۴واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۶۹هزار و ۵۳۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری ساختمان ایران، صنایع سیمان دشتستان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۴۹۲واحد، کل (هم‌وزن) ۱۲۰۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۸۴واحد، آزاد شناور ۱۴۳۱۲واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۱۰۳۰ و ۲۲۹۳۸ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸۶۹میلیون ورقه به‌ارزش ۱۴ هزار و ۹۸۸میلیارد تومان در ۱۱۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۹۰۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های اعتباری ملل، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و سنگ‌آهن گهر زمین بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8725
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار