تاریخ انتشار : ۰۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳

چه زمان‌هایی برای اهدای خون مناسب‌تر است؟

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: به طورکلی توصیه می‌کنیم، فرد هنگامی برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه که احساس می‌کند، حالش خوب است و مشکلی ندارد.

به گزارش دنیای خبر،محمدرضا مهدی‌زاده در پاسخ به این سوال که چه زمان‌هایی برای اهدا خون مناسب‌تر است؟، گفت: ما بار‌ها اعلام کرده ایم که نیاز به خون یک نیاز دائمی است و اینگونه نیست که بگوییم در ماه، فصل، هفته و یا روز خاصی نیاز به خون داریم و مردم می‌توانند به طور مستمر به مراکز انتقال خون مراجعه و خون خود را اهدا کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه در طول روز اول وقت بعد از خوردن صبحانه و همراه با مایعات کافی و هنگامی فرد سرحال است، بهترین زمان برای اهدای خون است، افزود: همچنین بعد از ظهر بعد از آنکه فرد از محل کار خود به منزل بازگشت و ناهار به همراه مایعات کافی خورد و کمی استراحت کرد، نیز بهترین زمان برای اهدای خون است.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه ما به طورکلی توصیه می‌کنیم، فرد هنگامی برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه که احساس می‌کند، حالش خوب است و مشکلی ندارد، اظهار کرد: زمانی که شخص غذا و مایعات کافی مصرف کرده و احساس خستگی نمی‌کند، بهترین زمان برای اهدای خون است و برای مثال هنگامی که شخصی ورزش سنگین انجام داده، نمی‌تواند خون دهد و این اقدام می‌تواند مشکل ساز باشد.

منبع: میزان


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8521
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار