تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

معاینه فنی تاکسی‌ها در سال ۱۴۰۰ رایگان شد

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار تهران از رایگان شدن معاینه فنی تاکسی‌ها در سال ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش دنیای خبر،سیدمناف هاشمی، درحاشیه مراسم تکریم از مدافعان خدمت شهرداری تهران اظهارداشت: خودروهای تاکسی در مقایسه با خودروهای شخصی، سالانه دارای پیمایش بیشتری بوده و دارای کاربری حمل مسافر است لذا پایش مستمر آنها از لحاظ وضعیت تولید آلایندگی و ایمنی برای مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: این طرح با هدف کمک به کاهش آلودگی هوا، حمایت مالی از رانندگان عزیز تاکسی، ترویج فرهنگ استفاده از خودروهای سالم و حفظ سلامت شهروندان انجام می‌شود.

معاون شهردارتهران درباره جزییات این طرح گفت: خودروهای تاکسی شهر تهران در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که از طریق سامانه «سیما تاکسی» سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است، می توانند سالانه در هرنوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران ؛ در مراجعات نوبت اول خود از طرح رایگان استفاده کنند.

هاشمی ادامه داد: طرح رایگان شدن معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال ۹۹ چندین نوبت در بازه زمانی برجسته به اجرا در آمد و استقبال خوبی از سوی تاکسیرانان را به همراه داشت که با اجرای این طرح حمایتی از ابتدای سال آینده تمامی خودروهای تاکسی شهر تهران مکلف به اخذ معاینه فنی از مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یادآورشد: مرکز بیهقی، شقایق، نیایش، چمران و دماوند مراکز منتخب جهت اجرای این طرح بوده و در این مراکز تمهیداتی پیش بینی خواهد شد که به این خودروها خدمات ویژه ای ارائه شود.

 بنابراین گزارش؛ هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای سبک؛ مبلغ ۴۷ هزار تومان بوده و خودروهای تاکسی با عمر۱۰ سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت باید هر۶ ماه یک‌بار و خودروهای تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه یک‌بار می توانند نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8387
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار